İğne Oyası Yazma Kenarları

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Şubat 2013

Merhaba hanımlar, iğne oyası yazma kenarları örnekleri ile karşınızdayız. İlham alınabilecek en güzel iğne oyası yazma kenar modellerini foto galerimizden inceleyebilirsiniz. En farklı desen ve motifleri ile iğne oyaları, en hoş yazma kenar modeli örnekleri sizlerle…

El işlerinde iğne oyalarının yapımı bir hayli zordur, epeyce zaman ve tecrübe ve el becerisine gerektirir. İlk başlarda daha kolay ve basit örneklerle başlayarak iğne oyası tülbent kenarlarına başlamanızı tavsiye ediyoruz. Yapımı konularında youtube üzerinde bir çok video bulunmaktadır. Merakınız varsa eğer hazır satın almak yerine bu videoları izleyip çok güzel bir şekilde iğne oyası yazma kenarları, çemberleri ve namaz başörtülerini süsleyebilirsiniz. Eğer isterseniz iğne oyasından çok güzel takılar bile yapabilirsiniz. Bu tamamen hayal gücünüze kalmış bir durum. Çiçek örnekleri kullanarak istediğiniz her parçayı süsleyebilir, el emeği göz nurunuzu katabilirsiniz.

Renk kombinasyonlarında, turuncu, siyah ve beyaz renkler bir hayli hoş görünmektedir. Örneğin pembe tonlarda yazmanıza bu tonlarda çiçek desenleri işleyebilirsiniz. Beyaz renk namaz örtünüze mavi ve pembe kelebek desenleri ile süsleyerek çok hoş kullanmaya kıyamayacağınız çeyizlik parçaları ortaya çıkabilirsiniz. Yine aynı şekilde yeşil yazmanıza mor çiçekler çok şık duracaktır. Bordo renk aralıklarında yazmaların üzerinde yeşil renkli iğne oyaları da seçilip kombin edilebilir. Çiçekli krem tonlarında başörtülerine renkli çiçeklerle kombinasyonu yapılmış iğne oyası çok güzel örnek olabilir.

İşte sizlere bu konuda fikir verebilecek oldukça güzel görünen iğne oyası yazma kenarları örneklerine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. İğne oyalarının yapılışı her ne kadar zor olsa da renk renk oyalar ile bu süslemeleri yapmaya başladığınızda hoşunuza gideceğinden son derece eminiz. Bir sonraki yazımızda sizlere daha kapsamlı bilgilerle boncuk oyaları ve örneklerinden bahsedeceğiz.

İğne Oyası Yazma Kenarları

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar