Canlı, göz alıcı, parlak renkleri “iddialı renkler” şeklinde tanımlamak mümkündür. Bu tarz renkleri günlük giyimde tercih etmekten çekiniriz genelde, hatta gece giyiminde dahi çok fazla rağbet göstermez siyahın dayanılmaz cazibesine sığınmayı tercih ederiz.

Kıyafet Seçiminde Renk Uyumları

İddialı renkler ile anlaşılan renkler daha ziyade turuncu, sarı, kırmızı, canlı pembe, fosforlu renkler gibi seçeneklerdir. Bu renklerin tercih edilmelerinde imtina gösterilmesinin bir nedeni de aslında bu tarz kıyafetleri doğru kombin ile kullanmak çok az kişinin başardığı bir durumdur, zordur yani. Kolaya kaçıp, risk almayıp hiç bu renkleri kullanmamak en güvenli yol olarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Son Moda Kıyafet Kombinleri

kiyafetlerde renk seçimleri

Zira, bu renkleri içeren kombinlerde hatalar, renklerin kendileri kadar çok dikkat çekeceklerdir. Ancak, işe bir de iyi tarafından bakarsak başarılı kombinler de adeta zafer etkisi yaratacaktır. Bu tarz renklerin kullanımında kıyafetin geri kalanında ve aksesuarlarda sadeliği tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır. Renkler zaten çok göz alıcı ve dikkat çekici olduğundan, kombinin diğer bileşenlerinde vurguyu azaltmak gerekmektedir.

Spor giyimde de iddialı renkleri kullanmak mümkündür. Sade bir tişört ile iddialı bir renkte, örneğin kırmızı, bir pantolon birlikte kullanılabilir. 2013 senesinde iddialı renkler arasında pembenin yeri ayrı olacaktır. Pembe rengi her şekilde ve her yerde kullanmanızı tavsiye ederiz. 2013 pembenin yılı olacaktır. Aynı şekilde bakır rengi olarak biline renge ve tonlarına da dikkatinizi çekmek isteriz. 2013 bu renge de tavan yaptıracak bizden söylemesi.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar