Hoşlanıyorum Ama Söyleyemiyorum?

Yazar: sanalzade Tarih: 16 Mart 2014

Soru: Ondan çok hoşlanıyorum ama söyleyemiyorum, aklımdan hiç çıkmıyor açılmak için ne yapmalıyım?

Sevgili kardeşim, ilgi duyduğunu söyleyememe durumu özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor ancak konuda kesinlikle yalnız değilsin. Bilmelisin ki, senin gibi yüzlerce hatta binlerce birinden hoşlanıyorum ama söyleyemiyorum serzenişlerinde bulunan insanlar var. Hatta, yüz yüze ilişkilerde son derece başarılı olup beden dilini iyi kullanan, ağzı çok iyi laf yapan insanlar dahi karşı cinse açılma konusunda tereddütlü haller yaşayabiliyorlar.

Yani hoşlanma konusunda rahat ol, karamsar düşüncelere yer verme. Zira, bu duygu pat diye bir anda söylenebilecek birşey değil zaten. Şartların olgunlaşması gerekir önce. Nasıl bir tohum suya, güneşe ve zamana muhtaçsa ilişkilerde böyledir. Şimdi konuyu biraz daha açıp netlik kazandıralım.

bankta oturan sevgililer

Önce karşı cinsten emin ol, farz edelim ki, ilgi duyduğunu söyledin açıldın, o da kabul etti. O nasıl biri? iyi bir partner olabilir mi sana? kötü huyları var mı? kendi kendini sorguya al. Nice vakittir hoşlanıyor, düşünüyorsun. Hakkında çok bilgi toplamış sındır. Yani sonradan üzüleceğin bir girişimde bulunma. Eğer her şey yolunda, ideal sevgiliyi buldum diyorsan yapman gereken tek bir şey var.

Aslında sende olan ama hiç arayıp ortaya çıkarmaya çalışmadığın kayıp özgüvenini aramak. Onu bulursan eğer cesaretlenirsin korkusuzca hoşlandığını söyleyebilirsin.

Onu bulmanın yoluysa hayata olumlu bir pencereden bakmaktan geçer. İnsan eğer eksiklikleriyle barışık olup asla pes etmez, başarısızlıklarından ders çıkarır daha iyisini yapmaya çalışırsa ve en önemlisi hata yapmaktan korkmazsa aradığını her zaman bulur.

Kendine inanmayan biri karşı cinsten ne bekleyebilir ki? Önce kendinle barışık ol ki özgüvenin yerine gelsin. Aklına belki bir an başkalarının ne düşüneceği yada onun seni reddedeceği düşünceleri gelebilir. Hemen sil at kafandan çünkü sen artık zayıf biri değilsin. Acaba benden hoşlanır mı kaygısıyla susarsan hem kendine hem karşındakine haksızlık etmiş olursun.

Unutma, gözler kalbin aynasıdır. Ona açılırken göz dilini kullan. Gözler yüreğindeki sevgiyi, gücü, korkaklığı her bir şeyi anlatır ona. İşte bunun için kendine güvenmelisin ki hislerin gözüne diline yansısın.

İşte bu kadar basittir birine hoşlandığını söylemek.

Şimdi tüm cesaretini topla mutluluğu düşün yarın çık karşısına içinden geçenleri gözlerinle birlikte anlat ona.

(yazar: eda)

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar