Hoşlandığınızı Belli Etmenin Yolları

Yazar: sanalzade Tarih: 2 Mart 2014

Ondan hoşlanıyor ama bir türlü belli edemiyor musunuz? Üzülmeyin! Hoşlandığınızı belli edip, açılmanızı kolaylaştıracak taktikler Sanalzade’de sizlerle.

Bir kimseye direk olarak hislerinizi belli edemezsiniz, zira alel acele damdan düşer gibi seni seviyorum demeniz hiç hoşunuza gitmeyecek tepkilerle karşılaşmanıza neden olabilir. Bu durumu şöyle düşünmek gerekir. Her şeyin bir pişim, alışma süresi vardır. Hani deriz ya alıştıra alıştıra. Eğer kuru fasulyeyi akşamdan ıslamatmazsanız ertesi gün pişiremezsiniz. İşte hislerde böyledir, açılmak aceleye gelmez.

Hareket ve mimikler

İlginizi belli etmek yavaş yavaş hareket ve mimiklerinizi kullanabilirsiniz. Farz edelim ki bir arkadaş ortamındasınız. Bir sohbet açıldı ve konuşmaya başladınız.

hoşlandığını belli etmek - bakışmalar

Tam o sırada onun gözlerinin içine doğru bakın. Yalnız, oda size baktığında başınızı hemen çevirmeyin. Başını çeviren o olsun. Emin olun içine bir kurt düşecektir. Neden böyle baktı bana diye düşünmeye başlayacaktır.

Bahaneler üretip sohbet etmeye çalışın

Bakışlarınızla onu etkiledikten sonra, bir takım bahaneler üretmeniz gerekiyor. Örneğin, yanına gidip aslında bildiğiniz ama bilmemezlikten geldiğiniz bir konu hakkında sorular sorun. Sanki ilk defa duyuyormuş gibi.

Hoşlandığınızı Belli Etmenin Yolları

Ona yakın oturun

Bir organizasyon yada parti türü bir etkinlikte ona yakın oturmaya çalışın. Hatta çaktırmadan oturup kalkarken yanlışlıkla olmuş gibi ona elinizi kolunuzu değdirmeye çalışın.

İlgi alanlarını öğrenin

Hangi sporları yapıyor, hobileri neler sohbet arasında bunlarla ilgili bilgi toplayın. Yaptıkları hoşunuza gidiyorsa, bende bu aktivitelerden hoşlanıyorum demeyi eksik etmeyin. Kim bilir belki bir faaliyetinde sizide çağırır?

Tebessüm ve İltifatlar

O size baktığında tebessümlü bakışlarla mimiklerinizi harekete geçirin. Arada sırada iltifat edin onu övün.

Giyim ve kuşam

Artık her geçen gün giyim, kuşam ve makyajınıza özen göstermeniz gerekiyor. Kısaca bakımınızı üst seviyeye çıkarmalısınız.

Gülüşmeler

İlk taktikte gözlerinin içine bakmanın etkili olduğunu söylemiştik. Şimdi ki biraz çocuksu olabilir ama karşı cinse acaba dedirtebilecek etkili taktiktir. Onunla aynı ortamdayken ona arada sırada bakın ve o size baktığı anda arkadaşlarınızla fısıldaşıp, gülüşmeye başlayın.

Üşüyorum numarası

Farzedelim ki, soğuk bir kış günü. Üşüyorum diyip ona yakınlaşmaya çalışın. Bu numara onun sizle ilgilenmesini sağlar. Sizi daha sıcak bir ortama hatta üzerindeki manto ceket her neyse onu size vermeyi teklif edebilir.

Sosyal takip

Hemen facebook, twitter yada benzeri sosyal ağlardan arkadaşlık teklifi gönderin. Profillerinizdeki ilişki durumu bekar kısmı gizli olmasın, yani profilinizde kalbinizin boş olduğunu karşı cins görmeli. Arada sırada google’dan aşk meşk ve yalnızla alakalı resimler bulup altına güzel bir söz ekleyip paylaşın. Tabi onu etiketlemeyi de unutmayın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar