Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Kasım 2013

Tırnaklarının geç uzamasından şikayetçi olan hanımlar için hızlı uzatma yöntemlerini araştırdık. Tırnakların hızlı uzaması için ne yapılmalı, dikkat edilmesi gerekenler neler işte detaylar…

İlk püf nokta, yeterli seviyede protein, mineral ve vitamin alımından geçiyor. Tırnaklarınızı oluşturan kerati keratin yapısı, besinlerden alınan demir,kalsiyum gibi temel besin maddelerine ihtiyaç duyduğundan, beslenme düzenine dikkat etmek gerekiyor. Zira, güçsüz bir tırnak ne kadar uzarsa uzasın kırılgan olacaktır. Bol bol su tüketin, sağlıklı vitamin dolu gıdalar tüketmek olmazsa olmazlardan.

Şimdi gelelim, uzama sürecini hızlandırmaya yardımcı yöntemlere. Uzmanlar bu konuda tırnak uzatma kürünü öneriyor.

Hızlı Tırnak Uzatma

Hızlı Tırnak Uzatma Kürü ve Uygulanışı aşağıdaki şekilde;

1 tas ılık su içine 1 çorba kaşığı tuz, 1′er tatlı kaşığı limon suyu ve sirke, 1 çay kaşığıda zeytinyağı koyup elinizi bu suda tutabildiğiniz kadar tutuyorsunuz. Bu kür tırnaklarınızın güçlenmesini ve hızlı uzamasını sağlıyor. Tabi periyodik olarak her akşam uyguladığınız taktirde. Bu kürün ölçülerini artırarak ayaklarınız için de kullanabiliyorsunuz.

Yanı sıra, tırnakları limonla, badem yağıyla yahut menekşe yağı ile ovmakda önerilenler arasında. Özel el kremleride tercih edilebilir. Özellikle zeytin yağı ve limon içeren kremler hem hızlı uzama hemde tırnak bakımı için faydalı olacaktır.

Diğer bilinen hızlı tırnak uzatma yöntemleri ve güçlendirme önerileri ise;

Tırnakların yuvarlak kesilip, yuvarlak olarak törpülenmesi hızlı uzamasını kolaylaştırır. Zira, tırnaklarınızı küt şeklinde kesiyor ve törpülüyorsanız uzama süreci azalır ve çok kırılgan olur.

Yanı sıra, aynı oje ile uzun zaman geçirmeyin. Ojenizi iki üç günde bir yenileyin.

Tırnaklara pamuk yardımı ile tentürdiyot sürmek. Yanlız bunu oje sürmeden önce yapmak gerekiyor. Akşam yatmadan önce tırnaklarınızın hiçbir yerini atlamadan her yerine iyice sürün. Sabah kalktığınızda ojenizi sürebilirsiniz. Haftada bir yada iki haftada bir yapabilirsiniz.

Bu arada unutmadan ekleyelim, tırnak yeme gibi bir alışkanlığınız var ise, eczanelerde satılan acı ojeleri sürüp bu alışkanlığın önüne bir nebzede olsa geçebilirsiniz. Eğer önüne bir türlü geçemiyorsanız mutlaka psikiyatrik destek almalısınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar