Hint Kınası Desenleri

Yazar: sanalzade Tarih: 2 Ağustos 2012

Merhaba değerli ziyaretcilerimiz, hint kınası desenlerine göz atmaya ne dersiniz? Hemen aşağıda yer alan galerimizden hint kınası modelleri ve desenlerine göz atabilirsiniz.

Hint Kınası Desenleri

Hint kınası, Kuzey Afrika’da ve batı Asya’da yetişen küçük bir çalı bitkisinden elde edilir. Bitkinin yaprakları toplanarak, kurutulur.

Eski çağlarda kına gibi bir çok doğal boya, bedeni süslemenin yanı sıra şans ve bereket için kullanılırdı. İnsanlar bedenlerine kına ile kutsal şekilleri resmettiklerinde kötülüklerden korunacaklarına inanırlardı.

Şimdilerde Hint kınası geçici dövme için kullanılan ve daha çok vücutta süsleme sanatı malzemesi olarak tercih edilen bir boyadır. Hint kınası ve ya tüm kınalar vücuda zararlı olmamakla birlikte alerjik bünyeleri olan kişilere rahatsızlık vermektedir. Cilt üzerinde yanma ve kaşıntı ile görülebilir. Böyle bir durumda kına uygulaması bırakılmalı ve cilt bol su ile yıkanmalıdır. Kınanın göze temasından kaçınmak gerekir.

Hemen aşağıda yer alan galeriden hint kınası desenleri ve modellerine göz atabilirsiniz.

Hint Kınası Desenleri

Hint kınası ile yapılan dövmeler genellikle bir hafta ve ya on beş gün süre ile teninizde kalır. Özellikle yaz aylarında sık yapılan kına deniz suyu, bol bol duş almak ve güneş yağı gibi bir çok etkenden dolayı çabuk çıkar.

Hint kınası ve ya kına saç boyamada da kullanılmaktadır. İçeriğinde kimyasal olmadığı için saça zarar vermediği düşünülmektedir. Kına ile saç boyama işleminde saça faydalı olabilecek farklı bitki özleri ve ya yağları da kullanılabilir. Kına saçta akma yapmaz. Saç tellerine çok daha rahat tutunur ve saçı havasız bırakmaz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar