Hassas Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar: sanalzade Tarih: 6 Mayıs 2014

Hassas bir cilt yapısına sahipseniz, cildinizi korumanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Hassas cilde sahip olanlar kızarıklık, güneş lekesi, sivilce izi gibi pek çok problemle mücadele etmek zorunda kalırlar. Bunun pek çok kalıtsal sebebi olduğu gibi, çevresel faktörleri de olabilir. Güneş ışınları ve makyajda hassas ciltler için olumsuz etkenler arasındadır.

Cilt bakım ürünlerini seçerken de dikkatli olmak zorundadırlar. Yanlış ürün seçimleri yüzünden ciddi cilt rahatsızlıkları yaşanabilir. Ürün seçimlerinde doktor tavsiyesi almak, cilt tipinize uygun dermatolojik testlerden geçmiş ürünler kullanmak son derece faydalı olacaktır.

Hassas ciltleri korumak ve daha bakımlı görünmesini sağlamak için bazı püf noktalarını bilmek yeterlidir. Öncelikle cildinizi temizlemek için sert kimyasallardan uzak durmanız en çok dikkat etmeniz gereken konu olacak, cildinizi korumak içinse doğal ya da organik ürünler biraz maliyetli olsa da nazik bir alternatif sunacaktır. Yaz aylarında kullandığınız yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini kış aylarında da kullanmanız cildinizi rahatlatacak aynı zamanda cildinizi nemlendirmenizi de sağlayacaktır.

Hassas cilt bakımı

Öte yandan piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz bebek ürünlerini de kullanabilirsiniz, zira bu ürünler hem dermatolojik testlerden geçirilmiş, hem de bebeklerin hassas ciltlerine zarar verecek her türlü kimyasaldan arındırılmıştır. Alerjik reaksiyonlara karşı önlem almak için bebek ürünlerini kullanmanız mantıklı bir seçim olacaktır.

Cilt tipiniz ne olursa olsun, güzel ve bakımlı görünmesi için düzenli bir şekilde cilt bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Bunun için ilk önce cildinize zarar vermeyecek, tahriş etmeyecek ürünleri belirlemeli, sık sık marka değiştirmeden, aynı ürünleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Kaşıntı, kızarıklık ya da diğer cilt problemlerinizi görmezden gelmeniz, ileride çok daha büyük sorunlara neden olabilir.

Parlayan, güzel ve sağlıklı bir cilt için doğal, yumuşak, bitkisel ürünler kullanarak cilt sağlığınızı korumaya çalışmalısınız. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, cildinizde beklenmeyen bir etki görüldüğünde uzman bir hekime başvurmalısınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar