Hangi Bebek Emziklerini Seçmeliyiz?

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Aralık 2012

Bebekler durmadan emmek isterler. Onların bu isteğine bir çözüm olarak üretilen emzikler koşup imdada yetişse de, emziklerin seçimini ve temizliğini özenle yapmak, her zaman dikkat etmek gerekir. Emzikler iki tür maddeden yapılır silikon ve kauçuk. Peki hangi bebek emziğini seçmeliyiz?

Bebek Emzikleri ve Seçimi

Kauçuk emzikler doğaldır ve diş darbelerine dayanıklıdır. Daha çok diş çıkaran bebeklerde kullanılması uygundur. Kauçuk suyu içine emdiğinden çabuk bozulur bu yüzden 4-6 hafta arasında yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Silikon emzikler silisyum adı verilen maddeden yapılır ve yapıları kolay bozulmaz. Darbelere çok dayanıklı değildirler. Bu yüzden henüz dişi çıkmamış bebeklerde kullanılmalıdır.

Hangi Bebek Emziklerini Seçmeliyiz?

Yırtılma ve parçalanma olmazsa 2-3 aya kadar kullanılabilirler. Damaklı /Damaksız emziklere gelince. Damaksız emzikler anne memesini andırır. Bu yüzden bebekler bunu çok ister. Ancak bu emzikler belli bir süreden sonra damağa baskı yapar ve dişlerin sıralanmasını bozabilirler bu yüzden bir yaşından sonraki bebeklere kullandırılmalıdır.

Damaklı emzikler ise yukarı doğru kıvrımlı elips bir yapıya sahiptir. Damağa uyum gösterir ve deformasyonlar yapmaz bu yüzden ileri yaşlarda da kullanılabilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar