Hamile Kıyafetleri Seçimi

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2012

HAMİLE (kıyafetleri, gebelerin kıyafet seçimi, nereden ne kadara alınır?)

Hamilelik zamanında kadınlar, her zamankinden daha fazla kilo alırlar. Bu kilo alımları kadınların giyimlerini de etkiler. Bir kadının hamilelik döneminde gardırobunu tamamen değiştirmesi gerekir.

Hamile Kıyafetleri

Hamile olmak eskiden saklanılan bir durumdu. Fakat günümüzde hamilelik modası kavramı çıkmıştır. Ve kadınlar hamileyken de şık giyinmektedirler. Hamilelerin aslında şıklıktan çok rahatlık veren kıyafetler giymesi gerekir. Bunlardan bazıları: İç çamaşırlar pamuklu ve rahat olmalı, geniş ve bol eşofmanlar giyilmeli. Rahat elbiseler, hamileler için tasarlanmış tulumlar giyilebilir. Ayaklar hamilelikte şiştiği için, bir numara büyük ayakkabılar giyilmelidir.

hamile elbiseleri

Hamilelik döneminde giyilmemesi gereken kıyafetlerde vardır. Bazı sıkı kıyafetler vücuda rahatsızlık verebilir. Giyilmemesi gereken kıyafetler ise şunlardır:

Göbek kısmını sıkan dar bodyler giyilmemeli, naylon iç çamaşırları kullanılmamalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar giyilmemelidir. Sıkı külotlu çoraplar ve taytlarda giyilmemelidir.

Hamilelikte kıyafet seçimi uygun olmalıdır. Artık günümüzde birçok mağazanın hamilelik reyonu var. Kıyafetler buradan seçilebilir. Hamilelik bluzları 20 liradan başlayan uygun fiyatlarla satılmaktadır. Pantolonlara ise 50 liradan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Çeşitli markalı ürünlerde fiyatlar tabii ki değişebilir. Sizde alışverişinizi yaparken bu hususlara dikkat edin.

Hepinize iyi alışverişler.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar