Güzellik sırları

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Mayıs 2012

Güzel görünmenin püf noktaları

Bakımlı ve özenli erkek veya kadınların kendilerine güvenleri diğerlerine göre daha fazladır. Ayrıca hayatlarında daha mutlu ve başarı oldukları da bir gerçektir. Kendimize, cildimize, saçlarımıza, kıyafetlerimize küçük dokunuşlar yaparak bakımlı ve güzel gözükebiliriz. “Çirkin kadın yoktur bakımlı kadın vardır.” sözü gerçekten doğrudur. Kadınlar biraz daha özenli olarak var olan güzelliklerini kolaylıkla ortaya çıkarabilirler.

Güzel Görünmenin Yolları

Öncelikle bakımlı ve sağlıklı bir cilt ışıl ışılı parlar. Cildiniz kuru ve pul pul görünüyorsa bu durum cildinizin neme ihtiyacı var demektir. Kışın cildimizi nemlendiricilerle desteklemeliyiz. Yazın da güneş kremi sürüp dışarı çıkmalıyız. Ayrıca makyaj yaptıktan sonra ve geceleri yatmadan önce cildimizi toniklerle temizlemeliyiz. Sonrasında cilt tipimize uygun nemlendiricilerle nemlendirmeliyiz

Havalı görünmenin bir yolu da sağlıklı ve bakımlı saçlardır. Gür ve ışıl ışıl parlayan saçlar güzel görünmenin ve kendine güvenin bir şeklidir. Yağlı saçları olanlar için de Ph değeri yüksek olan hafif şampuanlar kullanmaları önerilir. Saçları kurutmadan önce saç kremi sürmek de önemlidir.
Bir bayan ya da erkek için bakımlı olmanın göstergesi eller ve tırnaklardır. Bakımlı olan insanlar bu konuda daha dikkatlidir.

Tırnaklarını uygun şekillerde keserler ve tırnak aralarının temizliğine dikkat ederler.
Bir diğer etken de yüz ve mimiklerdir. Yüz ifadesini en çok etkileyen de kaşlardır. İnsanların yüz şekline uygun bir kaş şekli olmalıdır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar