Güzelliğinizi Koruyan Besinler

Yazar: sanalzade Tarih: 21 Haziran 2013

Güzelliği korumada yardımcı besinler hangileri? göz atmaya ne dersiniz?

Güzelliğin daim olması sağlıktan geçmektedir. Sağlıklı bir insan daha canlı ve daha güzel bir görünüme sahip olmuştur her zaman. Yorgunluk, hastalık, bitkinlik güzelliğin baş düşmanlarıdır. Bunları makyajla kapatmak ise ayrı bir dert olmalıdır kadınlar için.

Bu yüzden kadınlar sağlıklarına dikkat etmeli dolayısıyla aldıkları besinlere de dikkat edip önem vermelidirler. Her besinin sağlığa ayrı bir yararı vardır. Bu yararları bilerek besin almak her zaman daha faydalı olmaktadır. Şimdi sağlık gruplarına göre hangi besinlerin iyi geleceğinden bahsedeceğiz.

Bol bol tüketin hem sağlığınızı hemde güzelliğinizi koruyun…

Güzelliği Koruyan Besinler Sebze ve Meyveler

Havuç, kivi, lahana gibi C vitamini içeren birçok besin cilde gerginlik kazandırmakta ve canlandırmaktadır.

Cilt sorunlarına karşı C vitamini oldukça etkilidir. Demir eksikliklerine domates, üzüm, kırmızıbiber ve karpuz iyi gelmektedir. Demir depolarını doldurarak demir eksikliğini gidermektedirler.

Kansere karşı brüksel lahanası, karnabahar, brokoli oldukça iyi gelmekte ve önlemektedir. Hatta brokolinin ömür uzattığını sıkça duymak mümkündür. Bu besinler vücutta tümör oluşumunu durdurmaktadırlar. Bakterilere karşı mineral içeren ıspanak, kuru soğan, yeşil soğan, sarımsak tercih edilmelidir.

Ayrıca bu besinler tansiyonu da düzenlemektedirler. Maydanoz, kivi, domates gibi mineral dolu besinler de karaciğerde toksin oluşumunu engellemektedir. Virüslere karşı ise çilek, elma, greyfurt gibi meyveler önlem değerinde olmaktadır. Vücut için virüslere karşı kalkan oluşturmaktadırlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedirler.

Sağlık ne kadar iyi olursa güzellik o kadar kalıcı olmaktadır. Bu yüzden besinlerle sağlığa dikkat etmek önemlidir.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar