Güzel cilt için öneriler

Yazar: sanalzade Tarih: 4 Temmuz 2013

Güzel bir cilt için başlıca gerekli şey güzel ve yeteli bir uykudur. Uyku cildi yeniler ve hücreleri daha canlı tutar. Bu yüzden düzenli uyku uyumak da cildi her daim yeni ve dinamik tutmaktadır.

Cilt Güzelliği için Öneriler

Bu yüzden gece özellikle birden sonra uyumuş olmak oldukça önemlidir. Tam da o saatlerde cilt kendini yenilemeye ve tazelemeye başlar. Yüzde ve diğer cilt bölgelerinde retinollü kremler kullanılabilir. Bu kremler cildi besler ve genç görünümünü korur.

 

güzel cilt önerileri

Makyaj her kadın için gereklidir fakat yanlış bir uygulamada tüm cilde zarar verebilir. Bu yüzden güzel bir makyaj aynı zamanda doğal ve zararsız da olmalıdır. Bu yüzden organik kozmetik ürünleri daha çok tercih edilmeli ve makyaj olayı abartılmadan yapılmalıdır. Geceleri de asla makyajla uyunmamalıdır. Gözenekleri kapatan makyajın gece yüzde kalması cilde kalıcı hasarlar verebilir.

Ciltte lekeler her an oluşabilen basit bir cilt problemidir. Bu yüzden cildinizde leke yoksa bile asla güneş kremi sürmeden dışarı çıkmayınız. Bu lekelerin tedavisi olsa da çoğu çabuk oluşan şeylerdir ve tedavi olunduktan sonra da tekrar oluşabilmektedir.

Cilt için gereksiz ürünler kullanılmamalıdır. Birçok bakım seti bilinmediği kadar cilde zarar vermektedir. Bu yüzden sadece cildin ihtiyacı olan ürünler kullanılmalı ve bu ürünler de özenle seçilmelidir. Cilde zarar veren birçok ürün mevcuttur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar