Güneş Yanıklarına Karşı Önleminizi Alın

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Haziran 2012

Merhaba sevgili ziyaretcilerimiz, güneş yanıkları konusunda pratik bilgiler ile güneş yanıkları nasıl tedavi edebiliriz, yanıklara neler iyi gelir konularında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Güneş yanıklarına ne iyi gelir ?

Farkında olmadan, yada önemsemediğiniz zamanlarda, aşırı miktarda güneşe maruz kalınarak ciltte güneş yanığı oluşabiliyor. Peki ciltte oluşabilecek yanıklara karşı neler yapabiliriz ?

Güneş yanıkları
Güneşe maruz kaldınız ve cilt kızarması ve yanma hissi varsa güneşli alandan hemen uzaklaşarak aşağıdaki pratik bilgiler ile güneş yanığı tedavisine başlayabilirsiniz.

Güneş Yanıkları

Güneş yanıklarına karşı cildi nemlendirin, serin bir duştan aldıktan sonra nemlendirici bir krem veya losyon sürmenizde fayda var. Soyulmalar ve kabarcıkların oluşmasını engellemenize faydası dokunacaktır. Ayrıca kesinlikle cildinizi kaşımayın.

Güneş yanıklarına karşı bol su için, yanıklar ciltten su kaybedilmesine neden olur. Ağız kuruması, susama hissi ve az idrara çıkma, baş ağrısı ve uyku hali su kaybının belirtileridir. Belirtiler şiddetliyse mutlaka bir sağlık kurumuna başvurmalısınız.

Güneş yanıklarına karşı Önemli Uyarı: Yanık alanı genişse, örneğin sırtın tümü kabarcıklanacak kadar yandıysa, ateş ve üşüme varsa mutlaka doktorunuza danışın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar