Güneş Lekeleri için Doğal Maske Tarifi

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Nisan 2014

Güneş lekelerini gidermek için ev yapımı doğal maske tarifi Sanalzade’de sizlerle.

Sıcak yaz günlerinde güneşten korunmak büyük önem arz ediyor. Zira, korunmasız durumda güneşe maruz kalan ciltlerde irili ufaklı bir takım lekeler oluşabiliyor. Özellikle açık tenli sarışın ve kızıllarda güneş lekeleri daha fazla nüksedebiliyor. Ama dert etmeyin! cildinizde oluşan güneş lekelerini evde hazırlayacağınız leke giderici doğal maskelerle giderebilirsiniz.

Güneş Lekeleri için Doğal Maske Tarifi

İhtiyacınız olan malzemeler: 1 adet yumurtanın akı, 1 çay kaşığı melisa yağı ve yarım çay kaşığı limon suyu.
Yapılışı: Bir kabın içinde tüm malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz karışım maskeyi güneş lekelerinin üzerine sürün ve temiz bir kağıt havluyla kapatın. 10 ile 15 dakika kadar sonra havluyu çıkarın ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Maskeden verim almak için haftada bir kere uygulamanız gerekiyor.

Güneş Lekeleri için Doğal Maske Tarifi

Yumurtanın akı cildinizi sıkılaştırırken, limon derinlemesine bir temizlik sağlayarak güneş lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak. Meslisa yağıysa size rahatlık verecektir.

Alternatif tarif;

1 tatlı kaşığı limon suyunu, 1 tatlı kaşığı bal ve aldığı kadar nişadırı (aktarlarda bulabilirsiniz) karıştırarakta maske elde edebilirsiniz. Bu arada unutmadan, mevsim farketmiyor ama özellikle yazın sert güneşli günlerinde dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu kremleri kullanmayı ihmal etmeyin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar