Gözleri İri (Büyük) Gösteren Makyaj

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Ocak 2014

Gözleri iri gösteren makyaj yöntemleri ipuçlarıyla birlikte sayfamızda sizlerle. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız eğer önerilerimize mutlaka göz gezdirin.

Kim istemez ki, Katy Perry gibi dikkat çeken iri gözlere sahip olmayı? Allah vergisi işte maşallah çakmak çakmak :) Benimde böyle görünsün, gözlerim öne çıksın diyorsanız bir kaç küçük makyaj hilesi işinizi görecektir. Tıpkı kıyafetlerde olduğunu makyajda da küçük ayrıntılar büyük değişimleri ortaya çıkarır.

Gözleri iri göstermenin ilk sırrı eyelinerı ortadan başlayarak dışarı doğru sürmek. Yanı sıra, kirpiklerin altına açık tonda kalemler kullanmak. Unutmayın, açık tonlar her zaman gözleri daha iri gösterir.

katy perry göz makyajı

Kirpikler:

Gözleri ön plana çıkarmanın en etkili diğer bir yoluda kirpiklerdir. Koyu tonda bir maskara bambaşka bir görünüm kazandırır. Kirpikleri kıvırmakta olmazsa olmazlardan tabi ki.

Kaşlar:

Bu yılın trendi kalın kaşlı olmak ama aşırı kalın kaş gözleri daha küçük gösterir. Bu sebepten kaş konusunda biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Ne çok kalın nede çok ince orta ayarda düzgün alınmış kaşlar gözleri iri gösterecektir.

Göz Kalemi:

Sırada göz kalemleri var. Mutlaka açık renk olmalı yanı sıra, göz içerisinede uygulanabilen beyaz tonda kalemler var deneyebilirsiniz. Bazı uzmanlar bunu önermez, doğal görünmediğini söylerler ama gözleri iri göstermenin en kolay yollarından biridir.

Fondöten Kapatıcı ve Pudralar:

Son sırada göz altlarına sürülen kapatıcılar var zira, hemen her makyajda mutlaka kullanıyorsunuzdur. Aynı şekilde göz altlarınıza sürün ancak daha koyu tonları seçin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar