Göz Çevresi için Bakım Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Şubat 2014

Göz çevresi için bakım önerileri yazımızın devamında sizlerle. Göz çevrenizin daha sağlıklı ve güzel görünmesi istiyorsanız eğer bakımı nasıl yapılır nelere dikkat edilir mutlaka inceleyin.

Göz altı çevresinde oluşan torbalar, koyu lekeler ve morluklar, yanı sıra kaz ayakları gibi morel bozan kırışıklıklar, pek çoğumuzun ortak sorunu. Oluşum sebepleri çoğu zaman genetik faktörlerden kaynaklanır ancak, periyodik olarak düzenli bakımı yapılırsa en aza indirmek ve hatta yok olmalarını sağlamak mümkündür.

Çözümler konusunda çeşitli estetik operasyonlarıda mevcuttur ancak evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bakım kürleri ile daha ekonomik fiyatlara getirmek daha caziptir. Yanı sıra, bakım kremleride aynı şekilde ucuz ama etkili yöntemler arasındadır.

Göz Çevresi için Bakım Önerileri

Göz altı torbaları için maskeler

Göz altı torbaları için, salatalık ve patatesi göz altlarında mutlaka kullanın. Zamanla sıkılaştıklarını göreceksiniz. Aynı şekilde içinde salatalık bulunan ev üsulü maskelerde iş görücektir. Alternatif olarak, demlenip soğutulmuş çay poşetleri de göz altınlarında bekletebilirsiniz. Bu konuda araştırmacı olun ve cilldinize hangisi uygun geliyorsa periyodik olarak uygulayın.

Göz çevresi için bakım kremleri

Kremler, göz çevreleri için en pratik yöntemlerden biridir ve kullanmaya başlamanın yaşı yoktur. Kullanmak için mutlaka 40′lı yaşları beklemeyin. Yaşınıza uygun satın alacağınız göz çevresi kremleri ile erkenden önleminizi alıp yaşlanmanın etkilerini geciktirebilirsiniz.

Uygulamada dikkatli olun

Bakım kremlerinde dikkat etmeniz gereken husus; yüzünüze uyguladığınız kremi göz altları için kullanmamak. Unutmayınız ki, yüzünüzün hassasiyeti ile göz çevresi aynı değildir. Bu sebepten ayrı kremler kullanmak önceliğiniz olsun. Aynı şekilde uygulanışında da hassas olun, kremler uygulanırken yumuşak ve yuvarlak parmak hareketleriyle sürülmelidir.

Uzmana görünün

Şimdi gelelim, göz altı morluklarına. Eğer bir türlü geçmeyen renkli koyu lekeler ve morluklar varsa mutlaka bir uzmana görünün. Bu morluklar bir takım hastalıkların habercisi olabilir. Teşhis edildiğinde daha kolay çözümlerle üstesinden gelinir.

Uyku düzeninize dikkat edin

Ve en önemlisi, stresden uzak durup, uykuyu düzene sokmak gerekiyor. Ne kadar bakım uygularsanız uygulayın bu iki problemi çözmedikçe başarılı olamazsınız. Kozmetik destekle göz çevrenizi iyileştirmeye çalışırken, esas sebep olan sitres ve uyku problemlerini kesinlikle göz ardı etmeyin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar