Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yazar: sanalzade Tarih: 2 Ağustos 2014

Göz altı torbaları nasıl geçer? tedavi yöntemleri nelerdir? Göz altı torbalarına ne iyi gelir? detaylar sayfamızda sizlerle.

Yaşın ilerlemesi, yorgunluk, aşırı stres ve genetik faktörler gibi çeşitli nedenlerle gözlerin altında hafif şişkinlik yada sarkma yahut koyu halkalar şeklinde beliren göz altı torbaları, göz kapaklarını destekleyen kaslar ve göz çevresindeki dokuların zayıflamasından dolayı meydana gelir.

Yaşlılık nedenini es geçersek, bilgisayar başında uzun süre durmak, saatler boyu televizyon seyretmek, uykusuz kalmak gibi çağın alışkanlıklardan bir an önce kurtulmak göz altı torbalarının önüne geçmenin en kolay yollarındandır. Ve tabi ki tüm hastalıkların anası olan stresten de bir an önce kurtulmak olmazsa olmazlardan.

Göz altı torbaları için soğuk kompres

Aniden oluşan, diğer tabiriyle geçici gözaltı torbaları için soğuk kompres uygulanabilir.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Örneğin temiz bir beze sarılı buz, soğuk patates ya da salatalık dilimleri torba çevresine uygulanıp azaltılabilir. Ve tabi ki yeteri miktarda uyumak gerekiyor. Kalıcı olan yani uzun bir süre önce nüksetmiş rahatsız edici şekilde görünen gözaltı torbaları içinse tıbbi ve kozmetik tedavi alternatifleri mevcuttur.

Aşırı şişkin göz altı torbaları nasıl geçer?

Eğer sizi ciddi anlamda rahatsız eden aşırı şişkin, kızarıklık, kaşıntı veya ağrı eşliğinde nükseden göz altı torbalarınız var ve bacaklarız gibi vücudunuzun diğer bölgeleri de bundan etkiliyorsa mutlaka uzman bir hekime başvurun. Tiroit problemleri, böbrek, enfeksiyon yada alerji gibi göz altında şişmeye neden olabilecek diğer tüm durumların incelenir ve tedaviye başlanır.

Göz altı torbalarının tedavisi ve ilaçları nelerdir?

1) Kırışıklıkları ve cildi germek için başvurulan lazer ile cilt soyma yada çeşitli peeling uygulamaları gözaltı derisine de uygulanabiliyor.

2) Göz kapağının cerrahi modifikasyonu olan blefaroplasti yani göz kapağı ameliyatı gözlerin altındaki torbaları almak için kullanılan seçeneklerden biri. Ayrıca ek olarak Blefaroplasti ile sarkık yada kabarık üst göz kapakları düzeltilebiliyor. Yanı sıra alt göz kapaklarındaki fazla deriyi de almak mümkün.

Gözaltı torbalarını geçirmek için evde yapılabilecek pratik yöntemler

Evde uygulanabilir en basit yöntem göz maskelerine başvurmaktır. Soğuk patates ya da salatalığı dilimleyip göz bölgesine yapıştırılabilir. Aynı şekilde soğuk çay maskesi de işe yarayan yöntemler arasındadır.

Yanı sıra, soğuk su ile temiz bir bezi ıslatıp birkaç dakika boyunca gözaltı ve çevresinde tutup soğuk kompres uygulanabilir. Bu tarz uygulamalar hızlı bir şekilde gözaltındaki dokuları sıkılaştırır.

Tüm bunları yaparken yeterince uykunuzu da almanız önemli. Yetişkin bireyler için en ideal uyku miktarı yaklaşık yedi sekiz saattir. Uyurken başınızı hafif dik tutmaya da özen gösterin. Ayrıca bir iki gün ilave yastık kullanmanız uyuma sırasında gözaltında sıvı birikmesini engelleyecektir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar