Google Play Store Yenilendi

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Haziran 2012

Google Play Store üzerinden yüklenmiş uygulamaları artık her modele göre ayrı bir şekilde görebilme imkanına sahip olundu.

Google ‘ın her yıl düzenlediği geliştirici I/O konferansının ardından bir takım güncellemeler gerçekleşti ve Maps, Earth, Youtube, Google+ ve diğer mobil uygulamaların yanı sıra Google tarafından sunulan tüm dijital içerikleri yapısında barındıran Play Store mağazasında da bazı değişiklikler yapıldı.

Google Play Store Güncellendi

Gerçekleşen yeni güncelleme ile birlikte Android cihazınızdaki uygulamaları rahatlıkla silebilme imkanına sahip olabileceğiz. Android tabletiniz veya telefonunuz yanınızda olmasa dahi istediğiniz şekilde içerisinde bulunan uygulamaları görebilecek ve silme işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

Google hesabınızı eklediğiniz cihazların ufak görüntüleri de Play mağazası üzerinde sergilenecek

Google Play Store Güncellendi

Ayrıca Google Play’in Android Uygulamaları bölümü, yeniden tasarlanarak güçlendirilmiş. Birden fazla cihazın içeriklerini yönetmek çok daha kolay hale getirilmiş ve artık uygulamaların internet sitesi üzerinden güncellenebilmesi, tamamen kaldırılabilmesi gibi destekler eklenmiş durumda.

Ücretli uygulamalar konusunda ise, güvenlik önlemlerinin alındığı ve Play Store üzerinden satın alacağınız içerikler, sadece cihazınızın Android Device ID’si ile kullanılabilecek şekilde şifreleneceğide duyuruldu.

Böylece Root yetkisine sahip aygıtların sistem dosyaları arasından kopyalanan APK’lar, direk diğer cihazlara yüklenemeyecek. Korsan yazılım kullanımında bu düzenlemeden sonra düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar