Google Play Store Türkiye’ye Resmen Açıldı!

Artık Android Market yani yeni ismi ile Google Play Store ‘dan Uygulama Satın Alabilirsiniz…

Türkiye ‘de satışa sunulan mobil cihazların bazılarında Android Market (google play store) yüklü gelmiyordu ve Android Market’ten uygulama ve oyun satın alamama gibi durumlar devam ediyordu.

Android Market ‘in Google Play Store olarak isminin değişmesinin ardından, artık Türkiye’den uygulama ve oyun satın alma seçeneği aktif hale geldi.  Artık, Google Play Store’daki ücretli uygulamaları görebilir ve satın alabilirsiniz…

Google Playe Store (android market) üzerinden artık uygulama ve oyun satın alabilirsiniz.

Google, Android Market ve diğer servislerini Google Play olarak tek çatı altında topladıktan sonra, yeni Android Market, Google Play Store olarak hayatına devam etmeye başlamıştı.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerden, Google Play Store’daki ücretli uygulamaların görünmediğinin ve satın alınmadığının farkında olan Google satın alma seçeneğinin en kısa zamanda aktif olacağını söylemişti.

Beklenen haber geldi ve Android telefon, tablet kullanıcıları için Android Market ‘ten yani Google Play Store’dan ücretli uygulamaları görme ve satın alma seçeneği aktif hale getirildi.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar