Google Nexus Tablet Özellikleri ve Fiyatı

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Haziran 2012

Google heycanla beklenen Nexus Tabletinin özellikleri internet ortamına sızdırıldı. Sızan bilgiler doğrultusunda Nexus Tablet’in özellikleri de belli oldu. 1.3GHz hızında 4 çekirdek ve 1GB RAM dikkat çekiyor. Google Nexus Tablet‘in en farklı özelliği ise sahip olacağı Android 4.1 işletim sistemi.

Google Nexus Tablet Özellikleri ve Fiyatı

Fiyatı bakımından diğer tabletlere nazaran ucuz olacak bu tabletin 8GB ve 16GB’lık versiyonlar halinde satışa sunulacağı düşünülüyor.

7inç’lik ekrana sahip Google Nexus Tablet pilinin de 8 saate kadar dayandığı belirtilen haberler arasında. Gelin internete sızan bilgiler doğrultusunda Nexus Tablet‘in özelliklerine ve Nexus Tablet’in fiyatına bir göz atalım.

GÜNCELLEME: Google I/O etkinliğinde resmen tanıtılan Google (Asus) Nexus 7 ‘nin özellikleri de kesinlik kazanmış oldu. Ayrıntılar için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın…

Google Nexus 7 Fiyatı ve Özellikleri TIKLAYIN…

google nexus tablet

Google Nexus Tablet Özellikleri:

- 1.3GHz hızında 4 çekirdekli NVIDIA Tegra 3 yonga setli işlemci
- Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi
- 7-inç 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde IPS ekran
- 1GB RAM
- 1.2MP ön kamera (arka kamera bulunmuyor)
- 8GB ve 16GB dahili hafızaya sahip 2 farklı model
- 8 saate kadar dayanabilen batarya

Gizmodo ‘nun Avustralya tabanlı sitesinde yayınlanan haberde Google Nexus Tablet ile belirtilen özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır. Kesinlik kazanmayan bu habere rağmen bu özelliklerin gerçek olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtebiliriz.

8 ve 16GB’lık 2 farklı model olarak satışa sunulacak olan tabletin fiyatlarının da tam kesinlik kazanmamasına rağmen, 8GB’lık modelin fiyatı 199$ 16GB’lık modelin fiyatı 249$ olarak belirtilmiş.

Google I/O etkinliğinde tanıtılması beklenen Nexus Tablet’in Temmuz ayı içerisinde satışlarına başlanması bekleniyor. Ülkemiz piyasasına da giriş yapacak olan bu tabletin, şuanda ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı konusunda bir tahmin yürütmek oldukça zor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar