Google Chrome’u zenginleştirin

Yazar: sanalzade Tarih: 20 Aralık 2011

İnternet kullanıcılarınına kullanım kolaylığı sunan Google Chrome’un geliştirdiği yeni eklentilerle birlikte son zamanlarda popülerliği ve kullanıcı sayısı artmakta artırmaya devam ediyor.

İşte size internet kullanımlarınızda işinizi kolaylaştıracak çeşitli ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilceğiniz Chrome eklentileri ;

Seo Serp
Adres çubuğunun yanına yerleşen bu eklenti ile kısa yoldan backlinklerinizi ve indexlenen sayfalarınızı kontrol edebilir,  blogunuzun Alexa değerini de öğrenebilirsiniz


Sosyal medyanın gücünün arttığı bu dönemde dilerseniz aynı eklenti ile sosyal imleme sitelerindeki linklerinizi de kontrol edebilirsiniz.
Eklenti için tıklayın.

Lazarus: Form Recovery
Saatler boyunca çalışıp hazırladığınız  uzun blog yazınızın sonlarına gelmiş ve yazınızı yayınlamak üzereyken tarayıcınızın çökerse ya da elektrik kesilirse bu eklenti kurtarıcınız olacaktır.
Eklenti için tıklayın.

Chrome Google Mail Checker:
Gmail gelen kutunuzu kontrol eden “Google Mail Checker” gelen e-postaları uyarı yoluyla size bildirecek  dolayısıyla gelen maillerinizden hemen haberdar olacaksınız.
Eklenti için tıklayın.

Awesome Screenshot: Capture & Annotate :
Bu eklenti ile ekranda seçilmiş bir alanın ekran görüntülerini yakalayabilir ya da kırpabilirsiniz.  Aldığınız ekran görüntülerine ise dikdörtgen,daire,çizgi veya metin şeklinde açıklamalar ekleyebilirsiniz.
PNG formatını da destekleyen bu eklenti ile  aldığınız ekran görünütüsündeki görünmesini istemediğiniz yerleri silgi kullanarak silmenizi sağlayan pratik kullanımlı bir eklentidir.
Eklenti için tıklayın.

SilverBird

SilverBird sosyal medya kullanıcıları için kolaylık sağlayacak  Twitter hesabınızı küçük bir açılır pencere aracılığıyla takip etmenizi sağlayan bir eklentidir.
SilverBird ile Twitter.com adresinden yaptığınız tüm aktiviteleri  daha hızlı ve kolay bir arayüz ile yapabilirsiniz.
Eklenti için tıklayın

Etiketler
Yorumlar

3 Yorum Yapılmış!

bilgi

Oca 02, 2012

bir chorme kullanıcısı olarak kullandım bu yazıyı

Cevapla

aLi

Şub 22, 2012

Firefox’a alıştığımdan beri sevemedim bir Chrome’u nedense. Ama eklentiler de iyiymiş hani :)

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar