Google Chrome ‘u Hackleyene 1 milyon Dolar Ödül

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Şubat 2012

İnternet Devi Google, 7 Mart’ta düzenlenecek olan Pwn2Own siber korsanlık yarışmasında Google Chrome tarayıcısının güvenlik sistemini aşabilecek hackerlara bir milyon dolarlık ödül vaat etti.

Google, Windows 7 ile çalışan bilgisayar kullanacak siber korsanlara chrome tarayıcısına verdikleri zararın oranına göre 20, 40 ve 60 bin dolarlık ödüller verecek. Dağıtılan toplam ödül bir milyon doları bulana kadar devam edecek. Aynı dereceyi elde eden yarışmacılar için ikiye bölünmeyeceğini belirtti. 

Pwn2Own geçen sene düzenlenen yarışmalarında, Siber korsanlar Internet Explorer ve Safari tarayıcılarının tüm güvenlik duvarlarını yıkmayı başarmış ancak Google Chrome ‘da başarılı olamamışlardı.

Ekstra olarak yarışta siber korsanları teşvik için birinciliğe verilecek ödülün 20 bin dolar artırılması da sonucu değiştirememişti.

Chrome, bugüne kadar Pwn2Own’da siber saldırılarla güvenliği tamamen çökertilemeyen tek tarayıcı olma özelliğini taşıyor. Yarışmacılar, Chrome’a karşı başarısızlıklarını Google’ın sandbox güvenlik sisteminin zorluğuna bağlıyor.

İnterneti daha güvenli kılmak adına 7 Mart ‘da başlayacak olan  yarışmada neler olacak ? Google Chrome hacklenebilecek mi ? Tüm bu soruların cevaplarını heycanla bekliyoruz…

Etiketler
Yorumlar

3 Yorum Yapılmış!

Ehl-i Blog

Şub 28, 2012

Google güvenlik uzmanlarını kendine çekebilmek için boyle bir giriişimde bulunmuş.Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek

Cevapla

FierOzgur

Şub 29, 2012

İmkansız olduğunu bildikleri için bol keseden sallamışlar :)

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar