Gelinlik Seçimi – Sıkça Sorulan Sorular

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2012

Hayatınızın aşkını buldunuz, aileleriniz tanıştı ve evlenmeye karar verdiniz. Çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz bir peri masalını gerçekleştirmenin tam zamanı. Düğün gününde eşiniz dahil bütün gözler sizin üzerinizde olacak.

Gelinlik Seçimleri – Tavsiyeler

Kendinizi her zaman olduğunuzdan özel ve güzel hissedeceksiniz ve bu hissinizde yanılmayacaksınız. Çünkü bu gecede en güzel ve özel olan sizsiniz. Kafanızda sürekli kurguladığınız, hayalini kurduğunuz bir gelinlik mutlaka vardır. Belki gelinliğinizi çoktan seçtiniz.

Ama eğer seçmediyseniz biz sizlere biraz yardımcı olmaya çalışalım…

gelinlik modelleri gelinlik markaları

gelinlik modelleri

Düğün gününüz sizin en özel gününüz. Bu yüzden sizi en güzel gösterecek size en çok uyacak gelinliği seçmelisiniz. Gelinlik için öncelikli olarak düşüneceğiniz şey, gelinliği satın almak mı ,kiralamak mı? Gelinlik giymek bir kadının hayatında başına sadece bir kere gelir. Ve o günü hep çok iyi hatırlamak ister. Hatıralarınızı eğer sürekli taze tutmak istiyorsanız gelinliğinizi satın alabilirsiniz . Ancak gelinliğin sadece bir kere giyileceğini ve daha sonra sadece saklandığını düşünürsek kiralama fikride iyi olabilir. Bu konuda seçimleri tamamen size bırakıyoruz.

Gelinlik Seçimi Önerileri

Şimdi gelelim gelinlik seçimine, öncelikle prova yaparken size fikir verecek, gelinliğin üzerinizde nasıl durduğunu anlamanıza yardımcı olacak bir dost bulundurun yanınızda. Gelinlik mağazalarında çok vakit kaybetmemek için hayal ettiğiniz gelinlikleri ve çok beğendiklerinizi deneyin. Vücudunuzun kusurlu bölgelerini kapatacak boy ve kilonuza uygun gelinlikler seçmeye çalışın. Uzun gelinlikleri taşıma konusunda kendinize güvenmiyorsanız gece boyunca rahat hareket etmek için daha kısa olanlarını tercih edin. Yaz düğünleri için şifon, ipek, tülden yapılma gelinlikleri, kış düğünleri için mikado, saten gibi gelinlikleri tercih edin .

Gelelim vücudunuza göre yapacağınız seçimlere. Eğer kısa boylu bir gelinseniz kabarık V yakalı modelleri tercih edin. Göğüsleriniz iri ise, iki parçalı üstten askılı modelleri tercih edebilirsiniz. Zayıf ve uzun boylu iseniz şanslısınız çünkü her model size gidecektir. Eğer kilolu bir gelinseniz tek parçalı şifon gelinlikler kullanabilirsiniz. Kollarınıza uzantılar yapabilir küçük objeler kullanabilirsiniz. Son olarak eğer kollarınız kalın ise straplez düz bir gelinliğin üzerine uzun dantelli duvak kullanabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar