Gelin Makyajının Püf Noktaları

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Aralık 2012

Gelin makyajı nasıl olmalı? Nelere dikkat edilmeli, önemli noktalar ve ipuçları yazımızın devamında. Daha güzel bir gelin olmak için işte Gelin Makyajının Püf Noktaları…

Gelin Makyajı Önerileri

İyi bir gelin makyajı için, taşınan gelinlik modeli, organizasyonun gerçekleşeceği mekan, gelinin yüz hatları en önemli hususlar arasındadır.. Hayatınızın en anlamlı gününde herşeyin kusursuz olmasını istiyorsanız mutlaka profesyonel bir kuaför seçmeli ve en az bir hafta önceden deneme makyajı yaptırarak varsa eksiklerinizi belirlemelisiniz.

O gün tüm gözlerin sizin üzerinde olacağını asla unutmayın.

gelin makyajı

gelin makyajı

Düğün gecesi uzun süreceğinden akmayan, kalıcı bir makyaj yapılması en önemli husus. Parlak renklerden kaçınıp mat renklerin tercih edilmesi, göz makyajının belirgin olması, göz altları aydınlatılması ve allığın belirgin olması tavsiye edilenler arasında.

Yine aynı şekilde kaşlar yüz ve göz şekline uygun olarak şekillendirilip, makyajın yüzde uzun süre kalması sağlanmalıdır. Bu sebepten makyaj sabitleyicisi kullanılmasında fayda var. Dekolteleriniz ile yüz renginiz arasında fark olmaması, sim ve takma kirpiklerin kullanılmasıda diğer tavsiyeler arasındadır.
Gecenin ilerleyen saatlerinde makyajınızı tazeleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu sebepten allık, ruj ve pudra gibi malzemelerinizin size yardımcı olan akrabanız yada arkadaşınızın çantasında bulundurmasını sağlayın.

2013 yılının gelin makyajı trendlerine göz attığımızda, daha soft baz makyaj uygulamaları, takma kirpikler, natürel kaşlar ve çarpıcı dudaklar oldukça ön planda. Bunun yanı sıra simler, parlak pudralar ve dudak parlatıcıları her dönem olduğu gibi yine trendler arasında yer alıyor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar