Gelin Duvağı Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Aralık 2012

Farklı tasarımları ile göz dolduran en şık gelin duvağı modellerini sizler için derledik. Gelin duvakları nasıl seçilmelidir? Kimler hangi gelin duvağını tercih etmeli, kısa ipuçları ile yazımızın devamında…

Gelin Duvağı Modelleri

Gelin duvağı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus yüz tipidir. Bu sebepten ötürü yüz hatlarınızı iyi bilmeniz gerekli. Yüz şeklini öğrenmenin en pratik yolu; saçlarınızı arkada toparlayıp yüz hatlarınıza detaylıca göz atmanızdan geçer.

Örneğin yüz hattınız yuvarlak ise yüzünüzü daha ince göstermek için yüzünüzün iki yanına dökülen bir duvağı seçmek uygun olacaktır. Yine aynı şekilde yüzünüzdeki yuvarlaklığı gizlemek için iki yanına dökülen bir saç modeli yada kısa kesim saç stillerini seçmeniz daha uygun olacaktır.

Kısaca esas olan nokta, yüz tipine uygun bir saç modeli ve sizi daha şık gösterecek uygunlukta bir gelin duvağı. Örnekleri biraz daha açmak gerekirse;

Uzun bir yüze sahipseniz şelale şeklinde dökülen bir duvak modellerini seçebilirsiniz. Oval bir yüz hattına sahipseniz hiç tereddüt etmeyin her türlü gelin duvağı size çok yakışacaktır. Kalp şeklinde bir yüz yapısına sahipseniz kafanızın arkasına doğru tutturacağınız bir duvak modeli size uygun olacaktır.

Kare şeklinde yüz yapınız var ise uzun duvak modelleri sizde daha hoş duracaktır. Kareden biraz daha uzun hatlarda diktörtgen şeklinde bir yapınız var ise hacimli gelin duvakları deneyebilirsiniz. Üçgen yüz şekline sahipseniz yine hacimli modeller tercih etmenizde fayda var. Baklava yüz yapısına sahip bir yüz tipiniz var ise hemen hemen her gelin duvağını seçimleriniz arasına katabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar