Gelin Başı Saç Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Haziran 2012

2012 Gelin Başı Saç Modelleri

Hiç süphesiz bütün bayanlar hayatlarının o en özel gününde kusursuz olmayı arzu ederler. Gerek gelinlik seçimleri, takı ve akseuarlar kombinleri ve özelliklede gelin başı saç modelleri konusunda sıkı araştırmalar yaparlar. Yüzlerce gelinlik modelini incelerler, kendilerine en uygun model üzerinde bütünlük kurmaya çalışırlar.

Sizlere bu yazımızda gelin başı saç modelleri konusunda ve hangi yüze hangi gelin saçı modeli seçilmelidir şeklinde kısa bilgilendirmeler yaparak yardımcı olmaya çalışacağız. Bu arada aşağıdan çeşitli gelin başı saç modellerinin bulunduğu galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Sizler için birbirinden güzel gelin başı saç modellerini bir araya topladık…

Gelin Başı Saç Modelleri

Hangi yüz tipine hangi gelin saçı modeli yapılmalıdır ?

Yüz şekillerine göre, ideal saç kesimleri.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip gelin adayları; saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmenizde fayda var. Öne doğru kesilmiş saç modellerini deniyebilirsiniz.

Kare yüz yapısına sahip gelin adayları ; Kare yüz tipleri genel anlamda sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki bu ifadeyi yumuşatmak için yuvarlak kesim saç modellerini deniyebilirsiniz.

Dikdörtgen yüz ; Şakak kemiğinizi örtecek şekilde kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerini tercih etmelisiniz.

Üçgen yüz hatlarına sahip gelin adayları; Yine saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak saçınızı kestirmenizde fayda var.

Baklava tipi yüz hattına sahip gelin adayları; Baklava tipi en meşhur yüz biçimidir. Saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulatabilirsiniz.

Yüz tipine göre saç şeklini, saçınızı kestirirken kuaförünüze danışarak, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınıza uygun modellere yönelmenizde fayda var.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar