Gece Kıyafeti Seçimi

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Aralık 2012

Gece kıyafeti seçiminde en önemli husus gideceğiniz mekandır. Bunu göz önünde bulundurarak renk kombini ve elbise seçimini yapmalısınız. Sürekli katılım gösterdiğiniz bir mekan ise bu konuda pek zorluk yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Mekan hakkında az veya çok mutlaka bilgi sahibi olmuşsunuzdur.

Gece Kıyafeti Seçimleri

Peki hiç bilgi sahibi olmadığınız bir mekan, hele birde çok ağır bir davet ise ne yapacaksınız? İşin ucunda birde pişti olmak var öyle değil mi? :) Şakası bir yana, gece kıyafeti seçimi ciddi anlamda önemlidir. Sıradanlığın ötesinde şık ve zarif görünmek sizinde hakkınız!

Bu yazımızda gece kıyafeti seçimleriniz konusunda bir kaç öneride bulunmak istedik. Şimdi konuyu biraz açalım ve neler yaparak şık ve zarif bir görünüm elde edebiliriz buna bir değinelim…

Gece kıyafetlerinde pastel veya tene yakın tonlara ağırlık vermeniz zarif bir görünüm sağlamanızı sağlayabilir. Teni koyu bayanların ten rengi ile aynı tonlarda bir gece elbisesini tercih etmesini kesinlikle öneriyoruz. Şahane bir görünüm elde edebilirsiniz. Mezuniyet için bir gece kıyafeti tercih edecekseniz yaşınızı olduğundan büyük göstermemeye çalışın.

Gençler hep daha olgun gözükmek için büyük hatalara düşüyor. Hele birde mezuniyet elbisesinde transparan kullananlar yok mu? ahh onlara ahh.. hiç hoş olmuyor ki. Hem fazla dikkat çekici hemde mezuniyetten uzaklaşmış bir görünüm sağlamaktan öteye geçmiyor ki.

Bir kokteyle gidecekseniz eğer naif ve rahat bir elbise seçmeniz uygun olacaktır. Minik parıltılara sahip kumaşlar ve fiyonkların kokteyllerde çok hoş bir görüntü sağladığını özellikle belirtmek istiyorum. Çok abartıya kaçmadan, saç ve makyajı daha çok ön planda tutmanız daha hoş bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Davet sahibiyseniz eğer, güçlü bir kıyafet seçmelisiniz, giyeceğiniz kıyafet işlemeli veya desenli detaylara sahip olmasına dikkat edin. Bir şal veya bir broş kıyafet sizi daha güçlü gösterebilir. Saçların topuz olmasıyla birlikte değerli takıların takılması görselliğinizi sağlamlaştırır. Zaten oraya gelen kişilerde bunu görmek isterler…

Herşey gönlünüzce olsun umarım, basit bir kaç öneri ile söyleyeceklerim bu kadar. Bir sonraki yazımda bu konuyu dahada güçlendirip örnek kombin görsellerini de konuya ekleyeceğim.

(EDA)

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar