Frapan Giyimin Modada Yeri Nedir?

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Nisan 2013

Frapan; çok gösterişli ve şatafatlı anlamlarına gelen bir kelime olup, çoğu kez anlamı bilinmeden sıklıkla kullanılan kelimelerden biridir. Günlük dilde sanki asla tercih edilmemesi gereken bir giyim şekli imiş gibi algılanan ve algılatılan frapan giyim, aslında modanın önemli bir unsuru olup, modacıların en sevdiği uğraş alanlarından biridir…

Frapan Giyim

Zira çok fazla detay barındırır. Oluşan gösterişli elbiseler modacının çalışmalarına olan ilgiyi artırır; geniş kitlelere yayılmasını sağlar. Frapan giyim aynı anda birden fazla detay barındırır. Örneğin, dönem dönem moda olan yırtık kotların taşlarla, boncuklarla, vs. işlemiş halini frapan giyime en bilinen örnek olarak vermek mümkündür. Çok fazla taş süslemesi olan bir elbise, derin yırtmacı olan etekler diğer örnekler olabilir.

Frapan Giyim

Frapan giyim dikkat çekmenin en kısa yoludur. Bu tarz giyinen insanlar kaçınılmaz şekilde bir ortamda ilgiyi anında üzerlerine çekerler. Bu durum istenen bir durum ise frapan giyim size göre demektir.

Dikkat çekmek, fark edilmek, farklı olmak üzerine bir hayat stratejileri olan sanatçılar, artistler, şarkıcılar için frapan giyim en sık başvurulan tercihlerden biri olmaktadır. Belki de bu nedenledir ki, frapanlık, sokak giyiminde pek sevilmeyen, yer verilmeyen giyim şeklidir aynı zamanda. Ancak, bu demek değildir ki frapan giyinmek yanlıştır; kişiliğiniz, ruhunuz bu giyim stili ile kendini tam hissediyorsa ve bu stile uyum gösteriyorsa neden olmasın!

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar