Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolları

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Nisan 2014

Küçük ama etkili poz verme yöntemleriyle fotoğraflarda daha güzel çıkabilirsiniz.

Bazen arkadaşlarımızın fotoğraflarına bakar imreniriz. Güzellik göreceli bir kavramdır ama nasıl olur da böyle güzel çıkarlar şaşar kalırız. Birde tam aksi durum vardır. Güzel olduğu halde fotoğraflarda çirkin çıkan insanlar. İşte bu ikilem duruma fotojeniklik deniliyor. Tabi bu bir sır değil. İşin püf noktası rahat olmak. Ama öncesinde şunlara dikkat edin;

1) Fotoğraf çekinmeden önce kısadan da olsa makyajınızı kontrol edin. Kaşlar yüz ifadesini önemli ölçüde etkilediğinden ne kadar biçimli olurlarsa resimlerde de o kadar güzel çıkarız. Seyrekse dolgunlaştırın. Ruj kullanıyorsanız tazeleyin çünkü dişlerinizi daha beyaz sağlayarak gülümsemenizi ön plana çıkaracaktır.

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolları

2) Poz vermiyormuş gibi doğal bir hava takının. Direk makineye doğru bakmayın. Kafanızı az aşağı yada yukarı çevirip farklı odak noktalarına yoğunlaşın. Uzunca i harfi yada money diyerek göz çevresindeki mimik çizgileri harekete geçirin. Bu aynı zamanda içten gelen bir gülümseme izlenimi vericektir.

3) Herkezin fotoğraflarda güzel çıktığı bir açı vardır. Örneğin yandan poz vermek gibi veya hafif öne eğilmek gibi. Daha önce çektirdiğiniz fotoğraflara göz atın hangisi daha çok beğeni toplamışsa pozlarınızı o yönde vermeye çalışın.

4) Alkollü şekilde fotoğraf çektirenlerin gözleri düşük görünür. Bu sebepten alkollü fotoğraf çekinmeyin. Gün batımı fotoğraf çekimleri için en ideal zamanlardır göz altı torbaları görünmez olur. Güneşte gözaltındaki bölgeyi aydınlatarak daha genç ve güzel görünmenizi sağlar.

5) Gerginliği ortadan kaldırmak için dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümseyin. Kiloları gizlemek için en iyi yöntem dik durmaktır. Kollarınızı vücudunuzuza yapıştırmadan yanında tutun. Poz verirken çenenizi hafifi yukarda tutarak gülümseyin. Bu aynı zamanda gıdık bölgenizin gizlenmesini sağlar.

İşte hepsi bu kadar.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar