Evet arkadaşlar bu uygulamada kullanılan bir kaç şeyi de burada açıklayalım. Öncelikle uygulamada bahsetmediğim bir şey var onu söyleyeyim. Bu uygulamada html ve php kodlarını aynı sayfada kullandık. Bunu yaparken yukarıda php taglarını açıp html kodlarını yazmaya başladığımızda php tagını kapattık ve daha sonra html etiketlerini else yapısı içerisine almak için php taglarını tekrar açıp kapattık.
 
 

Uygulamada kullandığımız birkaç şeyi açıklayalım.

Kod:

[php]
if ($_POST){
//işlemler
}
[/php]
 

Açıklama:

Yukarıdaki if yapısı şu anlama gelmekte; eğer bu sayfaya post metoduyla bir değer geldiyse işlemler yazan kısım çalışsın. Zaten else dediğimiz kısımda html kodlarının görünmesini sağladık.

Kod:

[php]$metin=$_POST["metin"];[/php]
 

Açıklama:

Bu satırla bir değerin POST metoduyla nasıl alınacağını göstermiş oluyoruz.” ["metin"] ” bu ifade içerisindeki metin değeri form içerisinde bulunan text input nesnesinin name kısmından alınıyor. Yani bu satır metin isimli text kutusuna yazılan değeri $metin değişkeninin içerisine aktar anlamına geliyor.
 
Kaynak : Arslantürk Bilişim .Net 

Ders hakkında kafanıza takıldığınız konularda  Arslantürk Bilişim .Net  adresini ziyaret ederek hocamıza sorularınızı iletebilirsiniz. Kendisine paylaşımları adına teşekkür ederiz.
  

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar