Facebook application id nasıl alınır ?

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Ekim 2011

Merhaba, Facebook application id  ile facebook uygulamaları geliştirebilir veya sosyal eklentilerinizde kullanabilirsiniz, bi yazımda facebook meta tags konusundan bahsetmiştim ve bir eklenti belirtmiştim ona istinaden nasıl Facebook application id alınır belirtmek istedim.

Facebook application id ‘si almak için yapmanız gereken bu adrese girerek form kısımlarını düzgün bir sekilde doldurmak.

 

Developers sayfasına girdiğinizde yukaridaki resimde gösterildiği gibi sizden site name, site bağlantısı ve dili seçeneği  çıkacak , site ismi olarak örneğin : sitem bağlantı içinde : sitem.com gibi doldurabilirsiniz orası size kalmış.

Crate App dediğinizde….

Yeni uygulama oluştur seçeneğini tıklayın..

Uygulama ekran adı kısmına örnek : sitem Uygulama alan adına : benimsitem türü yazarak devam seçeneğini tıklayın… Sizden güvenlik şifresi isteyerek ekrana gelen şifreyi girin ve devam edin…

Görüldüğü üzere size Add ID sini verecektir, sayfanın alt kısmında  Uygulama Alan Adı:  Kategori: vb. kısımlar mevcut doldurmak ve doldurmamak size kalmış bişey ben sadece uygulama alan adı kısmına sanalzade.com yazdım ve bir alt kısımda bulunan ”insanların Facebook’u kullanarak internet sayfama giriş yapmalarına izin vermek istiyorum.” kısmını doldurdum.. diğer kısımlar dediğim gibi size ve geliştireceğiniz uygulamaya bağlı..

Sonuç olarak App ID nasıl alınır izah etmeye çalıştım, bildiğiniz gibi app id sosyal eklentiler ve uygulamalar için gerekli bir durum.

App ID konusunu yapamadım, alamadım veya kafanıza takılan bişeyler varsa yorum kısmında belirtin..

NOT : Bu yazımı kaynak belirterek sitelerinizde kullanabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

15 Yorum Yapılmış!

Murat.K.

Ara 19, 2011

yazın için teşekkür ederim eline koluna sağlık fakat diğer yarlarınada değinirsen seviniriz.

Cevapla

Yunus

Ara 23, 2011

üstad sanırım bu konu facebook’un eski arayüzüyle alakalıydı şimdiki yeni arayüzünde vermiyor ne kadar denediysem olmadı Create App dediğim zaman normal facebook adresim açılıyor yada pembeye yakın bir tonda yazılar çıkıyor kod falan vermiyor

Cevapla

  sanalzade

  Ara 23, 2011

  Yazıda geçen ilgili facebook adresine girdiğinizde hemen üst menüde Belgeler – Destek – Blog butonlarının yanındaki UYGULAMALAR sekmesini tıklayarakda yapabilirsiniz eğer Crate App çalişmiyor ise..

  UYGULAMALAR ‘ı tıkladıkdan sonra… yeni açılan sayfada sağ üst kısımda.. + Yeni Uygulama oluştur sekmesi var.. Uygulama Ekran Adı: Uygulama Ad Alanı: kısımlarını doldurdukdan sonra size App ID ‘inizi vercektir.

  Cevapla

Yunus

Ara 29, 2011

üstadım bir sorum daha olucak bu uygulamaları yaparken web sitem ile kişisel facebook adresim birbirine karışmış bir türlü ayıramadım birbirine geçiş yapıyor bir türlü her ikisini bağımsız yapamadım App ID: Ve App Secret : site ismi ile değilde kendi kişisel facebook adresim ile tanımlıyor bu konuda bilginiz var ise aydınlatırsanız mutlu olurum

Cevapla

  sanalzade

  Ara 30, 2011

  yazıdaki gibi app id ‘nizi aldıysanız bi sorun cıkmaması lazım birbirine karışıyor derken neyi kastettiniz onu anlamadım..

  eğer bi yanlışlık yaptıysanız app alımında, uygulamayı düzenle sekmesini tıklayarak tekrar düzenleyebilirsiniz.

  Cevapla

Yunus

Ara 30, 2011

şunu kastettim benim daha önce kişisel yani isim soyisim ile almış olduğum herkes gibi bir facebook adresim var bu uygulama çıktıktan sonra web sitem adına bir adres aldım fakat nasıl olduysa web site adresimle kişisel facebook adresim birbirine bağlantılı geçiş yapıyor App Id almada sorun yaşamıyorum fakat site ismi ile alamıyorum diyelimki benim adım ahmet deniz site bu isim adına bana app ıd veriyor ama web site bilgilerim bu isim adı altında mevcut

Cevapla

Yunus

Ara 30, 2011

msn’de bir sorun var hata kodu alıyorum halletmem gerekiyor neyse bireysel çabalar ile yapmaya çalışıcam teşekkür ederim ilginiz için

Cevapla

cemal

Şub 08, 2012

meraba ben bi uygulama oluşturdum ama Uygulama Ad Alanı nı yapamadım hata veriyor bana bununla ilgili acil bir bilgi verebilecek var mı ?

Cevapla

  sanalzade

  Şub 08, 2012

  uygulamaya verdiğiniz isimde başka bir uygulama oluşturulduğu için kabul edilmemiş olabilir, uygulama ismine herhangi bir isim vb. yazarak Facebook application id ‘si almayı deneyiniz.

  Cevapla

mehmet

Mar 02, 2012

vazgeçtim..teşekkürler..

Cevapla

unsan

Nis 09, 2012

bendeki sorunda facebookta paylasim yapildiginda ne kücük resim cikiyor nede yazi duzgun gorunuyor . kücük resim hic cikmiyor secme secenegim bile yok paylassam bile yazilar Türkcekarakterden cok öte harfler nasil duzeltebilirim ?

Cevapla

sanalzade

Nis 09, 2012

Merhaba @unsan sitenize baktım herhangi bir sorun gözükmüyor, paylaşım yapmayıda denedim herşey gayet düzgün. Kullanmış olduğunuz tarayıcıdan kaynaklanabilir farklı bir tarayıcı yada bilgisayar üzerinde denemenizi tavsiye ederim.

Cevapla

SERKAN SOYSAL

May 13, 2013

merhabalar, facebook da apps a tıkladıgımda normal profil sayfası açılıyor. neden giremiyorum acaba app id sayfasına? ne kadar denediysem olması sürekli profil sayfasına yöneliyor.

Cevapla

araba oyunları

May 13, 2013

ya buraya kadar tammda kanvas cart curt diyor bunları nasıl yapacaz

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar