Eyeliner Nasıl Sürülür? Uygulamalı Anlatım

Yazar: sanalzade Tarih: 20 Ocak 2013

Merhaba hanımlar, bu yazımızda eyeliner nasıl sürülür, ince ayrıntıları ve eyeliner çeşitlerinden biraz bahsedelim istedik. Bildiğiniz üzere eyeliner biraz uğraştırıcı ama pratik ipuçları ile bu durumu kolaylaştırmak sizin elinizde. Bu konuda fikir alınabilecek küçük detaylar yazımızın devamında…

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner seçiminizi likit, toz, krem(jel) veya kalem çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz. İlk defa eyeliner çekecek hanımların kalem tipi eyeliner kullanmasında fayda var. Diğerlerine göre sürümü biraz daha kolaydır. Seçiminiz sonrası, rimel kullanmadan makyajınızı bitirip, eyeliner sürme işlemine başlayabilirsiniz. Göz kapağınıza bir miktar pudra sürmeniz eyeliner’ın kalıcılığını arttırır bunu da eklemiş olalım.

Eyeliner Sürme Aşamaları

Bu arada unutmadan, makyajınızda göz farı sürmeyi unutmayın, eyeliner göz farı ile birlikte oldukça hoş görünmektedir. Tam tersini yaparsanız far sürme işlemi daha zor olacaktır.

Şimdi sırası ile eyeliner nasıl sürülür öğrenelim…

Eyeliner Sürme Teknikleri

Çekme işlemini kesinlikle hızlı bir şekilde yapmayın…

Kirpik dibinden başlayarak, kirpikleriniz ile eyeliner arasında boşluk olmayacak şekilde, dipten uca kadar önce içten dışa doğru bir çizgi çekin…

Eyeliner Sürme

Çizgide yamukluk varsa aynı şekilde tekrar üzerinden geçin. Kenar kuyruğunu da en sona bırakıp kurumasını bekleyin… Eyelineriniz daha kalın olsun istiyorsanız bu işlemleri tekrarlayabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı bir durum.

Eyeliner şekilleri için görsellerden faydalanabilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner sürmeyi ilk defa yapanlar mutlaka hata yapacaktır. Hiç üzülmeyin makyaj temizlik malzemeleriniz sürekli elinizin altında olsun. Acele etmeden 2 3 tekrar hatta 5 6 kere deneyerek en iyi tekniği elde edene kadar devam etmelisiniz.

İyice alıştıktan sonra, likit eyelinerlarla ince, kalem olanlarla kalın çekebilirsiniz. İyice deneyim kazandıktan sonra toz yada jel eyelinerları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Herşey gönlünüzce olsun.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar