Evde Saç Boyama

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Aralık 2012

Bakımı ve değişimi seviyor ancak bu değişimi kendi imkanlarınız doğrultusunda evde yapmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere evde saç boyama konusunda pratik bir kaç bilgi ve gerekli malzemelerden bahsetmek istedik.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Hayata mutlu bakışlar atmak, moral ve motivasyonu yükseltmek için sahip olduğunuz imkanlar doğrultusunda tarz ve stili değiştirmek isteyebiliriz. Beğenilmek, hoş bir görünüm elde etmek için değişimler mutlak şarttır.

Kadınlarda bu durum ilk olarak saç renginin değişimi ile başlıyor.

en güzel saç renkleri

en güzel saç renkleri

Evde Saç Nasıl Boyanır?
Evinizde de saçınızı boyamanız konusunda hiç bir engel yok. Her zaman kuaföre gitmek zorunda değilsiniz. Bu durumun maddi imkanlar ile hiç bir alakası yok. Tabi ki gönül ister uzmanı boyasın bunu ama pratik bir sizde evinizde saçınızı kolaylıkla boyayabilirsiniz.

Bunun için internette yer alan bir sürü video mevcut. Evde Saç Boyama videolarını izleyerek boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bu konuda uzman bile olabilirsiniz. Konuyu biraz daha açalım ve evde yapacağınız pratik uygulamaların malzemelerinden bahsedelim.

Evde saç boyama için gerekli malzemeler?
Başlangıç olarak boya rengimizi belirlememiz lazım. İhtiyacınız olanlar, tüp boya, oksidanlı sıvı, boya sonrası bakım kremi, tarak ve eldiven. Evde saç boyaması yapmadan önce saçları 1-2 gün yıkamamak uygundur.

Çünkü temiz saçlar boyanın deriyi tahriş etmesine yol açabilir ve boyanın tutmasını zorlaştırır. Daha sonra oksidanlı sıvının içine boyayı sıkın ve çalkalamaya başlayın yada evde kullanılmayan bir kasenin içerisinde oksidenlı suyla boyayı saç boya fırçası ile güzelce karıştırdıktan sonra saçınıza uygulamaya başlayabilirsiniz.

Saçınızı tarakla tutamlara ayırın.
Hazırladığınız boyayı sürüp tutamlara ayırdığınız saçların diplerinden başlayarak tamamına uygulayın.
Belirtilen süre kadar bekleyin. Bekleme süresi genellikle 30-45 dakika arasıdır. Beklerken saçlarınızı 15 dakikada bir ellerinizle kafa derinizi tahriş etmeyecek şekilde karıştırın. Süre bittikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Yıkanmış saçlara boya sonrası kremi uygulayabilirsiniz.

İstedikleriniz ve yapacağınız değişikliklerin hepsi kendi elinizde. Şimdiden kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar