Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal karışımlarla pırıl pırıl beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş renkleri tıpkı ten renklerinde olduğu gibi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı kimselerin dişleri doğuştan bembeyazken, kimilerinin ki de daha koyu renklerde olabilir. Ve malumunuzdur ki, dişlerin olağan bakımını yapmamak, sigara, çay, kahve gibi sayısız pek çok etken zamanla dişlerin beyazlığını kaybetmesine sebep olmaktadır.

Peki, etkileyici ve ışıltılı gülümsemeler için evde diş beyazlatma nasıl yapılır?

Aşağıda 2 farklı yöntemde kolayca hazırlanabilecek diş beyazlatma kürü tarifi yer alıyor. Periyodik olarak denemenizi öneriyoruz. Mutlaka faydasını göreceksinizdir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma

Çilek ve Karbonat ile Diş Beyazlatma Kürü

Çilek içerisinde plak oluşumunu engelleyen malik asit yer alır. Karbonatta ise sodyum bikarbonat bulunur ve köpürmeyi sağlayarak diş yüzeylerindeki lekelerin çıkmasını yardımcı olur.

Bir adet çileği küçük bir kapta ezin ve yarım çay kaşığı karbonatla karıştırın. Elde ettiğiniz bu kürü diş fırçanızın üzerine koyun ve bir kaç dakika kadar fırçalayın. Ağzınızı çalkalayıp duruladıktan sonra normal diş macununuzla bir defa daha fırçalayın. Yalnız, bu işlemi ayda bir yada iki defa yapabilirsiniz. Aşırısı diş minenize zarar verebilir. Bunu da belirtmiş olalım.

Limon ve Soda/Karbonat Karşımı ile Diş Beyazlatma

Yarım limon, 2 damla zeytinyağı ve 1 çay kaşığı soda/karbonat ile hazırlacağınız bu karışım sararmalar konusunda oldukça etkilidir. Arada bir aşırıya kaçmadan uyguladığınız takdirde dişlerinizin beyazlamasını kolaylaştıracaktır.

Diş beyazlatma işlemlerine geçmeden evvel yapılması gereken ilk husus ağız muayenesinden geçmektir. Ağızınızın içerisindeki dolgular, çürükler, minedeki çatlaklar yanı sıra porselen kaplamalar belirlenmeli ve buna göre bir program hazırlanmalıdır. Zira, diş beyazlatma işlemlerinde dolgular ve porselenlerin renkleri değişmez. Bu sebepten, muayeneden geçmek büyük önem arz etmektedir.

İlk fırsatta bir muayeneden geçin ve diş doktorunuzun tavsiyelerini alın ve ardından paralel olarak evde diş beyazlatma işlemlerine geçin. Doktorunuz size ev tipi, ofis tipi, iç ve dış diş beyazlatma yöntemlerini sunacak ve çözüm önerilerini sunacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar