Ev Yapımı Sivrisinek Kovucu

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Haziran 2014

Kendi sivrisinek kovucunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz? %100 doğal (organik) ev yapımı sağlıklı sinek kovucu tarif sayfamızda sizlerle.

Yaz akşamlarını kâbusa çeviren sivrisinek belasından kurtulmak için genelde hazır sinek kovucu spreyler yada prize takılan elektronik cihazlar kullanıyoruz. İşe yarıyor mu? Evet, bir takım ürünlerle kan emicilerden kısmen de olsa kurtulduğumuz aşikar lakin, son derece sağlıklı olan doğal bitkisel yöntemleri de göz ardı etmemek gerekiyor.

Kan emicileri kovmak için kimyasal maddeler kullanmak yerine son derece sağlıklı olan bitkisel kaynaklı doğal (organik) karışımlardan faydalanabiliriz.

İhtiyacımız olan malzemeler sadece: yeşil yada sarı limon ve karanfil.

limon ve kafanfil

Limonu ortadan ikiye yada resimde görüldüğü gibi üç dört parçaya uzunlamasına bölüyoruz ve karanfilleri üzerine saplıyoruz. Ardından camların etrafına diziyoruz. Bu son derece pratik yöntemle bu kanatlılar takımı kam emici zararlı böcekleri kovalıyoruz. İsterseniz bütün limona da saplayabilirsiniz.

Yanı sıra, cam kenarlarına yerleştireceğimiz fesleğen ve lavanta saksıları da ekstra bir etki sağlayarak onları uzaklaştıracaktır. İşte hepsi bu kadar. Mutlaka deneyin, sağlığınızı riske atmayın.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar