Ev Yapımı Dudak Parlatıcısı

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Mayıs 2014

Işıl ışıl parlayan dudaklara sahip olmaya ne dersiniz? %100 doğal ev yapımı dudak parlatıcısı tarifi sayfamızda sizlerle.

Piyasada uzun süre dayanan dudak parlatıcıları vardır muhakkak ama böylesi doğalını arada birde olsa denemenizi öneriyoruz. Üstelik çilek tadında ve hazırlanışı da çok kolay. Belki dayanamayıp dudaklarınızı bile yersiniz :)

Malzemeler: 5 Tane orta boy çilek, 1 tatlı kaşığı hakiki bal, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 damla E vitamini.

Yağa alternatif olarak tatlı badem yağıda kullanabilirsiniz. Her ikisini de aktarlardan temin edebilirsiniz. Vitamini de eczanelerde bulabilirsiniz.

Dudak Parlatıcısı

Tüm malzemeleri küçük bir kapta karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra ocakta hafif kaynatmak gerekiyor. Bunun için bir kaç farklı yöntem var. Örneğin; 1 2 parmak kadar su dolu tencere ocağa alınır ve içine karışımın bulunduğu kap yerleştirilir. Tenceredeki su kaynadıktan sonra karışımımız da kaynamış olacaktır. Yani direk ateşe temas etmeyecek narin şekilde yapmak gerekiyor.

Alternatif diğer yöntemse: karışım ateşe dayanıklı bir kap mikrodalgaya konulur. 2 dakika kadar bekletilir ve hemen çıkarılır. Hangi kolayınıza geliyorsa o şekilde dudak parlatıcısını yapabilirsiniz.

Son işlem olarak karışım bir tülbent yardımıyla süzülür ve 1 gün kadar beklenip kıvam almasını sağlanır. İşte hepsi bu kadar. Bu doğal dudak parlatıcısı ile ışıl ışıl ışıl parlayan ve şeker gibi yenilesi dudaklara sahip olacaksınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar