Ev Yapımı Doğal Öksürük Şurubu

Yazar: sanalzade Tarih: 20 Aralık 2013

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz öksürük kesici doğal şurup tarifi sayfamızda sizlerle.

Kış aylarına girmemizle birlikte maalesef hastalıklar peşimizi bir türlü bırakmıyor. Ufaktan başlayan soğuk algınlıkları, gripler derken, birden ateşli hastalıklara, boğazlar enfeksiyonlarına kapılabiliyor,ve hatta daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabiliyoruz.

En çok dert yandığımız ise şiddetli öksürüklerle mücadele edip ilaçlar kullanmak oluyor. Özellikle çocuklarda bu durum biraz daha ağır ve meşakkatli.

Bu yazımızda sizlere öksürüğe iyi gelen doğal bir tarif, bir nevi ev yapımı öksürük kesici şuruptan bahsetmek istedik. Zira, tabi ki doktora gidip tavsiyelerine uymak önemli ancak, evde de yapılabilecek işe yarayan doğal yöntemlerde mevcut. Zencefil, bal ve limon karışımı olan bu şurubu özellikle öksürüğü bir türlü geçmeyen çocuklarınız için mutlaka yapın.

Ev Yapımı Öksürüp Kesici Şurup Tarifi

Ev Yapımı Doğal Öksürük Şurubu

Resimde gördüğünüz gibi minik bir kavanoza bir adet limonu dilimleyip yerleştirin. Ardından ceviz büyüklüğünde zencefilin yarısından biraz fazlasını rendeleyip kalanını kavanozun içine atın. Son olarak kavanozu bal ile doldurun.

Hazırladığınız bu doğal öksürüp şurubunu aynı gün kullanabilirsiniz ancak daha etkili olması için üzerinden 1 ay kadar geçmesi daha uygun olacaktır. Bu detay aklınızda olsun. Kullanım sonrasında ise karışımı buzdolabında saklayın.

Kullanım şekli; Bir çay bardağı sıcak suya bir kaşık karışım.

Sıcak şekilde tüketin, öksürüğe iyi gelecek aynı zamanda balgam sökülmesini sağlayacaktır. Şimdiden geçmiş olsun.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar