Eski Dergilerden Dekoratif Sehpa Yapımı

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mart 2014

Evde yada ofisinizde biriken eski dergileri yeniden değerlendirmeye ne dersiniz?

Artık okumamak üzere bir kenara kaldırdığınız eski dergilerden yatak odası yada salonunuz için çok şık dekoratif görünümü olan sehpa yapabilirsiniz. Üstelik yapımı da çok kolay. Biraz merak, birazda el becerisi yeterli gelir.

İhtiyacınız olan malzemeler: 12′si alt 12′si üst için aynı boyutlarda olan 24 adet eski dergi, 6 adet ahşap plaka, 4 adet tekerlek, boya, matkap, yapıştırıcı ve yuvarlak kesim cam tabla.

Bu malzemeleri çevrenizde ki marangoz ve nalburlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Matkap zaten her evde var yoksa komşunuzdan 1 saatliğine ödünç alabilirsiniz. Plaka ve camı kestirirken boyutlarını toparladığınız dergilerin boyutlarına göre ayarlayın. Yapım aşamalarını resimlerden takip edebilirsiniz.

Eski dergilerden dekoratif sepha yapımı 1

Dergiden sehpa yapımında ilk önce 6 adet ahşap planının 5 tanesini resimde gördüğünüz gibi birleştirin. Önü açık şekilde kutuyu hazır ettikten sonra kalan 1 adet plakaya da tekerlekleri monte edin. Ardından sevdiğiniz renge boyayın. Örnekteki gibi içi mavi ve dışı beyaz renk tercih edebilirsiniz.

Eski dergilerden dekoratif sepha yapımı 2

Son işlem olarak 12+12 şeklinde dergileri birbirine yapıştırın ve resimde gördüğünüz gibi sehpayı tamamlayın. Dayanıklı olması için kullandığınız yapıştırıcının kalitesinden emin olun. Tüm işlemler tamamsa üzerine cam tablayı yerleştirin ve göze hitap edep aksesuarlarınızla şıklığı tamamlayın.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar