Erkeklerin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır?

Yazar: sanalzade Tarih: 16 Mart 2014

Erkeklerin yalan söylediği nasıl anlaşılır? Erkekler yalan söylerken hangi hal ve hareketlere bürünürler? işte yalan söyleyen erkeğin sergilediği şüpheli davranışlar.

Erkek arkadaşınız yada eşinizin size yalan söyleyip söylemediğini bir takım belirtilerden yola çıkarak anlayabilirsiniz çünkü vücut dili ve sergiledikleri olağan dışı bazı davranışları onları hemen ele verir.

Yüzlerine dikkat edin

Çok kuvvetli bir ihtimal değil ama yapılan araştırmalar: Erkeklerin konuşurken, yüzlerini gizleme çalıştıkları, ellerini burnuna dokundurduğu veya elini ensesine attığı şeklinde. Eğer partneriniz sorduğunuz soruları cevaplarken bu hareketleri yapıyorsa şüphenizi arttırmakta haklı olabilirsiniz.

el işareti yalancı erkek

Hiperaktif davranışlar

Yalan söylediklerine dair benzer diğer bir sinyal ise, konuşurken bacaklarını açıp kapamaları, yada sallamaları. Aynı şekilde oturdukları yer, masa veya sandalyelere bacaklarını sarmaları veya etrafındaki cisimleri sıkıca tutup güç almaları. Onu en iyi siz tanırsınız daha önce ona bir şey sorduğunuzda bu telaşlı hareketleri yapıyor muydu?

Gözleri ele verir

Bu konuda iki farklı varsayım var. Birincisi, sizinle konuşurken gözlerini kaçırıyorsa birşeyleri saklıyor olabilir ihtimali. İkincisiyse tam aksine gözlerininizin içine bakıp “inan bana” der gibi bir hale bürünmesi. Her iki şekilde şüphe yalanını bastırmaya çalışıyor olabilir. Bu durumda onu izlemeye devam edin.

Düşünüp cevaplama

Çoğu zaman hazır cevap olan sevgiliniz, sorunuz karşısında duraksayıp düşünme moduna geçiyorsa daha önce söylemiş olduğu yalanı hatırlamaya çalışıyor yada daha inandırıcı benzer yalanlar üretmeye çalışıyor olabilir. Ayrıca, konuşurken tedirgin bir şekilde sürekli “buna inanmıyacaksın ama” “biliyorum garip ama” gibi şüphe uyandıran “ama” kelimelerini döndürüp duruyorsa da bir kılıf arıyor olabilir.

Duymazdan gelme

Yine benzer şekilde şüphe uyandıran diğer bir belirti: sorunuzu duymamış gibi davranıp, gazete okuyorum edasında yada telefona bakıyorum, işle meşgulum gibi davranışlar sergilemesidir. Amaç sorunuzu sonraya bırakıp süre kazanmak yada unutturmak olabilir.

Heyecanlı tavırlar

Yalan söyleyenlerin genel tavırları değişir. Sakin bir yapısı olan bir insan yalan söylerken aniden heycalanlı tavırlar takınabilir. Tam aksi yönde hareketli olan insanlarda donuk konuşmalar yapabilir.

Hazırlık yaparlar

Erkekler yalanlarını ört pas etmek için evvelinden hazırlık yapmış olabilir, yani soru soracağınızı az çok daha önceden kestirebilirler. Ona göre kafalarında cevapları hazırdır. Onlara çalışmadıkları yerlerden sorarsanız panikleyip yukarıda saydığımız davranışları sergileyebilirler.

Sırtlarını eğerler

Otururken yada ayakta dikili vaziyette yalan söyleyen erkekler çoğunlukla sırtlarını dik tutmazlar.

Aşırı tepki verirler

Bazen üste çıkmak için karşılaştıkları sorulara sanki hiç alakaları yokmuş gibi aşırı tepkiler verebilirler yada konuyu dramatize etmeye de çalışabilirler. Bunu yaparken kıyafetleriyle oynar, gömleğinin yakasını gevşetir yada üstünü düzeltebilirler…

Şimdi sonuca gelelim

Yukarıda yazılanların hepsi muhtemel varsayımlardan ibaret olup örnekleri sayfalar dolusu uzatmak mümkündür. Bilmelisiniz ki, yalan söyleyen erkekler yalanlarını gizlemek çok çaba sarf etmek zorundadır. Yalanları er geç yalan ortaya çıkar. Bu durumda size düşen görev sabırlı olup beklemek olacaktır.

Önerimiz, erkek arkadaşınızı yada eşinizi bu tespitlere dayanarak suçlamamanız yönünde zira yanılmış olabilirsiniz. Tutup yalan makinesine bağlayamayacağınızdan bekleyip sonuçları görmek daha uygun olacaktır.

Şüphelerinizin içinizi kemirmesine müsaade etmeyin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar