Bu yazımızda Android kullanıcıları için en iyi anti-virüs uygulamalarının karşılaştırmalı test sonuçlarını görebilirsiniz.

Zararlı yazılımlara karşı Android cihazınızı korumak için bir anti-virüs yazılımı yüklemeniz gerekiyor. Peki en güvenli anti-virüs yazılımları hangileri?

Bu sorunun cevabını aşağıdaki tabloya bakarak görebilirsiniz. Testi yaparken cihazlara 41 farklı zararlı yazılım yüklenmiş ve bu yazılımların performansları ölçülmüş.

Bunlar arasında en başarılı olarak gösterilen uygulamalar: AvastDr. WebF-Secure, IkarusKasperskyLookout, ve Zoner. Bu uygulamalar zararlı yazılımları algılayarak uzaktan kilitleme, silme, yedekleme, gibi mekanizmalarla çalışıyor.

Bu listedeki çoğu yazılımı ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Fakat bu anti-virüsuygulamaları şu anda maalesef telefonunuzu yavaşlatır ve bataryanızın çabuk bitmesine neden olabilir.

Ancak Android teknolojisi geliştikçe, daha hızlı Android cihazlar üretilmeye başlandıkça bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Gökhan

Mar 13, 2012

Valla ne yalan söylim ben android in kendi sistemine bile güvenmiyorum casus yazılım ondada cıkar yakında …

Cevapla

Mehmet ÖZKARADAŞ

Mar 15, 2012

Android HTC’nin fiyatları sayesinde Türkiye’de popüler oldu ama açıkcası çokta güvenilir bir sistem değil, bu sistemi koruyacak anti-virüslerde çok güvenilir olmuyor haliyle. Türkiye’de iPhone fiyatları düşerse eğer piyasada ne android’den nede onu koruyan yazılımlardan eser kalır.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar