En Faydalı 10 Ücretsiz Program

Yazar: sanalzade Tarih: 6 Kasım 2011

En faydalı ücretsiz programlar;  Bilgisayarınıza attığınız format sonrasında bazı programlar kurmanız gereklidir. Gerek format sonrasında, gerek ihtiyaç duyulması halinde hemen hemen her kullanıcının aradığı programlar vardır. Bu yazılımlar sayesinde bilgisayarınızı virüslere karşı koruyabilir, film izleyebilir, arkadaşlarınızla görüntülü konuşma yapabilir ve sisteminizi optimize edebilirsiniz. Kısacası ihtiyacınız olan temel programların hepsini bu yazıda bulabilirsiniz ;

 

 

 

Open Office 3.3.0

Microsoft Office’in fiyatından haberiniz vardır. Microsoft Office’in yaptığı hemen hemen her şeyi yapabiliyor Open Office. Excel, Word gibi popüler dosyalarla da çalışabiliyorsunuz. Ücretsiz ise koy sepete.

Windows kullanıcıları indirmek için tıklayınız.

Diğer işletim sistemlerini kullananlar ise buradan uygun versiyonu seçebilirler.

7-Zip 9.20

Zip ile hemen hemen açamayacağınız ya da arşivleyemeyeceğiniz format yok gibi. Ücretsiz olması ve hızlı olması 7Z’yi tercih etme sebebimiz.

İndirmek için tıklayınız.

Avira AntiVir Personal

İsim yapmış bir antivirüs programı olan Avira AntiVir, ev kullanıcıları ve öğrenciler için koruma sağlıyor. Eğer bütün özelliklerinden faydalanmak isterseniz Avira Premium’u kullanabilirsiniz.

Fakat AntiVir Personal işinizi görecektir, hem de ücretsiz olarak.

İndirmek için tıklayınız.

Gom Player

Çoğu kullanıcı tarafından tercih edilen Gom Player, birçok video uzantsına destek veriyor. MKV, FLV, DAT bunlardan bazıları.

İndirmek için tıklayınız.

Winamp Media Player 5.621

En popüler müzik çalar yazılımlarından birisi olan Winamp, sade ve kullanışlı arayüzü ile kullanım kolaylığı sunuyor. Hızlı ekolayzır ve diğer ses ayarları, eklentiler ve temalar, Winamp’ın özelliklerinin küçük bir kısmı. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

İndirmek için tıklayın.

K-Lite Codec Pack 7.5.0 

Bu codec paketini yüklediğiniz taktirde, bilgisayarınız video oynatma konusunda daha yetenekli bir hale geliyor. Media Player Classic ile birlikte daha çok video formatını açabileceksiniz, MKV gibi HD formatlı videoları da.

İndirmek için tıklayınız. (Buradan ihtiyacınız olan paketi seçebilirsiniz. Tavsiyemiz tam codec desteği için tam paket)

Ccleaner 3.09

Programların kalıntılarını, internet geçmişi ve çerezleri, önbellek dosyaları, hata rapoları, registry kayıtları vs gibi  bilgisayarınızda yer kaplayan bir sürü dosyayı bu program sayesinde silebileceksiniz. Uzun süredir sisteminize bakım yapmadıysanız bilgisayarınızda açılan yere ve ulaşacağı hıza şaşıracaksınız.

İndirmek için tıklayınız. 

Irfan View

Irfan View ile resim kesebilir, büyütebilir, renkleriyle oynayabilirsiniz. Mini bir Photoshop görevi gören Irfan View, ayrıca en başarılı fotoğraf görüntüleyicilerden biri olarak biliniyor.

İndirmek için tıklayınız.

Foxit Reader

İnternette işinizin düştüğü bazı belgeler vardır. Sözleşmeler, kurallar, okul başvuruları, tercih formları gibi. Bu dosyalar genelde PDF uzantılıdır ve bilgisayarınızda öntanımlı bir PDF okuyucu yoktur. Bunun için gereken program ise Foxit Reader olabilir, hatta olmalı da! Neden mi? Çünkü sitesinden aldığımız bilgiye göre 100 milyonun üstünde kişi PDF okumak için bu programı kullanıyor.

İndirmek için tıklayınız.

InfraRecorder

Alternatif: ImgBurn

Kesinlikle en iyi imaj yazma programlarından birisi olan ImgBurn ile kalıp dosyalarınızı güvenle yazdırabilirsiniz. Ayrıca DVD’ler ve dosyalardan da kalıp oluşturabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

Türkçe dil dosyası için tıklayınız.

NOT : Listede yer alan programlar için üretici firmalarının download  linkleri verilmiş. 
Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

bilgisepetim

Ara 18, 2011

gom ve ccleaner her formattan sonra kurduğum ilk programlar.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar