En Doğal Antibiyotik Bitkiler

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2012

Antibiyotik pek çok hastalıktan bir an önce kurtulmak için başvurduğumuz yollardan biridir .Toplumumuz giderek ilaçlara bağımlı olmaya ve en ufak şeyde dahi ilaç kullanmaya başlamıştır. Boğazımız ağrısa, gribin geldiğini fark etsek hemen antibiyotiklere koşarız.

Doğal Antibiyotik Bitkiler

Antibiyotiklere bu kadar bağlanmak ve en ufak sorunda onlara koşturmak yanlıştır. Çünkü antibiyotikler mikropları vücuttan çıkarmazlar sadece vücutta zamanla bağışıklık kazanırlar. Bu yüzden pek çok uzman günümüz şartlarında artık doğal antibiyotikleri önermektedir. Peki nedir bu doğal antibiyotikler?

sarımsak

dogal antibiyotik

Doğal antibiyotik olarak sayılacak bitkilerin en başından tüm dünyada uzmanlar tarafından kabul görmüş Sarımsak gelir. Sarımsak içerisinde A,B ve C vitaminlerini barındırır. Yapısında bol miktarda su, protein, karbonhidrat, lif, amino asit, magnezyum ve demir bulundurur. Özellikle sarımsak yağının penisilin özelliği gösterdiği ispatlanmıştır.

Doğal antibiyotik etkisi gösteren bitkilerden bir diğeri ise; soğan. Soğan vücudumuzun savunma mekanizmasını güçlendiriyor ve enfeksiyonların vücuda girmesini engelliyor. Ayrıca gribe de çok iyi geliyor.

Doğal antibiyotik listesinde yer alan diğer bitkileri sayacak olursak, Adaçayı, Zencefil, ekinezya ve kekik. Adaçayı, vücudun direncini artırır, öksürüğü giderir, bademcik iltihaplarına iyi gelir. Zencefil balgam söktürür ayrıca gripten kansere pek çok hastalıkta tedavi edici olarak kullanılır. Ekinezya ve kekik ise gribal enfeksiyonlarda sıkça kullanılan antibiyotiklerdir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar