En çok kullanılan Facebook Uygulamaları

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mayıs 2012

Dünyada gün geçtikçe internet kullanan insan sayısı artmakta, gerek masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarıyla, gerek tablet bilgisayarlarıyla gerek de cep telefonlarıyla her han her yerde insanlar internete kavuşabiliyor. Artan bu talep konusunda da sitelerin içeriği farklı şekilleniyor.

Son günlerin popüler siteleri ise tabi ki sosyal paylaşım ağları. Hiç şüphesiz ki sosyal paylaşım ağı denildiğinde akıllara ilk gelen Facebook oluyor. Gün geçtikçe kendini geliştiren, yaptığı yeniliklerle gücüne güç katan Facebook’un en önemli silahı ise uygulamalar. İşte bu uygulamaların en çok kullanılanlarından sadece birkaçı…

Her yaş grubuna hitap eden uygulaması: oyunlar. Her türden ve farklı şekilde oyun içeriğine sahip olan Facebook da popüler olmuş oyunlar: Cityville, Farmville, Empire Total War, Texas Holdem Poker, tavla, okey, Fishville ve bunun gibi onlarcası.

Gündemin takibine izin veren uygulamaları ile de son zamanlarda popülerliğini iyice artırıyor. Üye olunan haber paketleri ki bunlar; siyasi gündemden, spor gündemine, magazin gündeminden sağlık gündemi gibi çok çeşitli kategorilere ayrılabilir.

Arkadaşlar arasındaki ilişkiyi de bir nevi belli eden Facebook da bunun içinde farklı uygulamalar bulunmakta. En son kimin senin profilini ziyaret ettiğinin yanı sıra, kimlerin seni sürekli izlediğini de belirleyen uygulamaları var. Bunun yanı sıra da kimlerin kişiyi silip silmediğini veya engelleyip engellemediğini belirleyen uygulamaları da bulunmaktadır. Ayrıca arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerinin toplandığı bir uygulama da yine Facebook da kullanıcıları için hazır bir halde bekliyor.

Bunun yanı sıra son günlerdeki en önemli gelişmelerinden biri ise görüntülü konuşmaya olanak sağlamasıdır. Artık sadece yazışma ile sınırlı kalmayan Facebook bu uygulamayla biraz daha güçlendi. Kim bilir yarınlarda daha ne gibi uygulamalar çıkacak, daha bizlere neler sunulacak ama asla bunlarla sınırlı kalınmayacak.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar