Ellerin bakımlı görünmesini sağlamak ve yıpranmasını geciktirmek için bakım önceliklerinizi yetirmeniz şart!

El bakımı nasıl yapılır? evde el bakımı yapmak için hangi yöntemleri kullanabiliriz?

Ellerimiz, yaşlanma ve dış etkenlerin etkisiyle zamanla yorulur ve yıpranır. İlerleyen yaşla birlikte oluşan deri incelmesini önüne geçmek her ne kadar mümkün olmasa da periyodik olarak uygulanacak bakımla her zaman sağlıklı ellere sahip olmak mümkündür. Bakım kremleri ve yaptırılan manikür uygulamaları, sürekli göz önünde bulunan ellerin yıpranma ve yaşlanma oranını kusursuz bir şekilde gizleyecektir.

Evde el bakımınızı yapmak için ilk ihtiyacınız olan şey kaliteli bir el bakım kremi olacaktır. Ellerimiz gün içinde sürekli olarak su ile temas halinde oldukları için düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir. Nemlenmeyen eller çabuk kuruyacağından ellerinizin bakımsız ve kırışmış bir görüntü vermesine sebep olacaktır.

El Bakımı

Evde uygulanacak el bakımı için doğal ürünlerden faydalanmak kısa sürede bakımlı ve sağlıklı ellere kavuşmanızı kolaylaştıracaktır. Doğal el bakımı için en kolay yol, ellerinizi limonlu su ile yıkamak olacaktır. Düzenli olarak limonlu su ile yıkanan eller yumuşak bir dokuya sahip olmanızı sağlarken, cilt üzerinde oluşan koyu renk lekelerin görünümünü de azaltmaya yardımcı olacaktır.

Eller için evde bakım yöntemlerinden diğeri ise peeling uygulamasıdır. Düzenli peeling ile ellerinizin derisi canlanır ve beyazlaşır. Tuz evde elleriniz için yapacağınız güzel bir peeling ürünü olacaktır. Su ile tuzu karıştırarak ellerinizi ovabilir ve duru su ile yıkayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, eğer elleriniz de açık yaranız varsa bu uygulamadan uzak durmanız olacaktır çünkü tuz açık yara ile temas ettiğinde yanma ve batma hissi oluşturacak ve sizi rahatsız edecektir.

Elleriniz üzerinde egzama gibi cilt sorunlara sahipseniz, uygulamak isteyeceğiniz cilt bakımlarından önce mutlaka doktorunuza başvurmalı, tavsiyeleri doğrultusunda doğal bakımlarınızı yapmalısınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar