Düğüne giderken ne giyilir?

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Mayıs 2013

Baştan sonra tatlı heyecanların yaşandığı günlerin en özeli hiç şüphesiz düğün günleridir. Bir telaş sarar insanı, ilk soru net bir şekilde bellidir: Düğüne giderken ne giyilir? Düğün için hangi kıyafetleri seçsem? saç modelim nasıl olsa? Karar vermesi pek zordur hak veriyoruz ama bir kaç tavsiyemiz var incelemenizi tavsiye ediyoruz…

Düğüne Giderken Giyilecek Kıyafetler

Düğüne gitmeden önce ilk işiniz bir kaç değerlendirme yapmak olsun. Organizasyon hangi saatte nasıl bir mekanda yapılacak? belirlenmiş bir tema var mı? açık hava kır düğünü mü yoksa kapalı mekan mı? gibi detayları mutlaka göz önünde bulundurmak şart. Ayrıntıları öğrenmenin en kolay yolu; düğün davetiyenizden mekan hakkında internet üzerinden araştırmalar yapmak. Devamında, açık hava ise yaza uygun kıyafetlere odaklanmak, kapalı ise şık ve zarif elbiselere yönelmek ideal seçimlerden olacaktır.

Düğüne Giderken Ne giyilir?

Düğüne giderken giyilebilecek kıyafetler ve ayakkabı seçimin konusunda diğer önemli husus, bir kenarda oturup bekleyecekmisiniz? yoksa düğünün temposuna ayak uyduracakmısınız? Malum arada hoplayıp zıplamak, eğlenmek olmazsa olmazlardan. Bu sebepten ne giyerseniz giyim tepeden tırnağa rahat parçalarla kombin yapmak şart.

Ayrıca, yapacağınız kombinlerde beyaz renklerden! kesinlikle uzak durun hanımlar. O gece beyaz renk kesinlikle gelinin hakkıdır eklemiş olalım. Gecenin göz kamaştıranı kesinlikle gelin hanım olmalı! Yine aynı şekilde abartılı şaşalı saç modellerinden de uzak durup daha doğal gösteren saç modellerine yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Gelelim şimdi düğüne giderken ne giyilir sorusunda renklere: örneğin bu yıl canlı tonlar oldukça popüler özellikle yaz aylarında (düğünlerde genellikle yaz aylarında olur) limon sarıları, deniz köpüğü yeşilleri, zümrüt yeşilleri, su yeşilleri, mandalina tonları, şakayık pembeler, mürekkep mavileri, bülbül yumurtası mavisi, laciverler. Ayrıca lavanta, bej, bakır tonları ve blush favorilerden. Düğüne giderken bu renklerde elbiseler iyi bir seçim olacaktır.

Örneğin; açık hava yaz düğünü için uçuşan çiçek desenli bir elbise hiçte fena olmazdı sanırım. Yada tek omuz dekolteden uzak sade bir elbise iyi bir seçim olabilir. Su yeşili tonunda şık omzu bir elbiseyi altın rengi bir kemerle kombin etmek sade ama şık ötesi bir kombin olabilir. Ayakkabı seçiminizi ise yine yaza uygun sandalet tarzı bantlı ayakkabılardan, arkası yada burnu açık modellerden yana kullanmak iyi olacaktır. Şu sıralar bilekten bağlı ayakkabılar ve gladyatör tarzı modeller pek moda bizden söylemesi.

Beyaz renk seçmeden abartıdan uzak dantelli güpürlü elbiseleride düğün günü için tercih edebilirsiniz. Bu yıl dantel detayları özellikle ön planda.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar