Düğün Hazırlık Takvimi

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Temmuz 2014

Düğün gününüzde her şeyin kusursuz olmasını istiyorsanız düğün takvimi hazırlamanız şart. Peki, düğün hazırlığı için takvim yani evlilik öncesi yapılacaklar listesi nasıl hazırlanır? rehberiniz olacak ayrıntılar sayfamızda sizlerle.

Tüm planlamalarınızı 5 ay öncesinden yapmış olmanız gerekiyor. Zira, düğün yapmak her ne kadar kolay gibi görünse de epey meşakkatli aşamaları vardır. Bu sebepten yapılacak işleri son aya bırakıp elinizi ayağınıza dolaştırmaktansa 5 ay gibi geniş bir zamana yaymanız işinizi kolaylaştıracaktır. Dolayısıyla düğün gününüzü kusursuz geçirmiş olup çocuklarınıza ve sevdiklerinize bir ömür boyu anlatacak hikayenizde olmuş olursunuz. Şimdi sırasıyla ay ay yapılacakların listesine göz atıp notumuzu almaya başlayalım.

1) Düğüne son 5 ay kala yapmanız gerekenler: İlk önce bütçenizden düğüne ne kadar para ayırabiliyorsunuz onun hesaplamasını yapın. Ardından davet edeceğiniz kişi sayısına göre düğün mekanı araştırmalarına başlayın. Bir yandan da gelinlik ve damatlık tercihlerinizi yapmak üzere kataloglara göz atın. Ve tabi ki, sağlığınıza ve formunuza dikkat edin. İlerleyen günlerde sizleri daha yoğun tempolu günler bekliyor olacak.

Düğün Hazırlık Takvimi

2) Düğüne son 3 ay kala yapmanız gerekenler: Düğün pastası ve menüyü belirleyin. DJ-orkestra-müzik seçiminizi yapın. Video ve fotoğrafçınızı seçin. Mekanın süsleme türü ve benzeri mekanla ilgili her şeyin kararını verin ve onaylatın. Bu arada nikah şekerinizin siparişini verin. Aynı şekilde davetiye modelinizi kararlaştırıp bastırmış olun. Davetiye zarflarına davetlilerin isimleri yazın. Nikâh dairesindeki resmi işlemlerinizi tamamlayın. Eee tabi ki balayı rezervasyonunu da unutmayın :) şurada kaldı 3 ay.

3) Düğüne son 1 ay kala yapmanız gerekenler: Evet geldik hazırlıkların son aşamasına. Artık davetiyeleri göndermeye başlayın. Kuaför seçimi, saç modeli gibi kararlarınızı vermişmiş olun. Hatta bu ay içerisinde bir defa da olsa saç ve makyaj provası yapmanız fayda var. Gelin arabanızı ayarlayın. Süsü için de kafanızda bir fikir oluşturun. Güzellik salonuna gidip son kez bakım yaptırın. Balayı için bavulunuz hazır olsun. Bu arada unutmadan Gelin buketinizin siparişini de vermiş olun. Tabi tüm bu işlemleri yaparken ödemelerinizi mutlaka kontrol edin, herhangi bir aksilikle karşılaşmamak için ödemeleri son günlere bırakmayın.

4) Düğüne 1 gün kala yapmanız gerekenler: Düğün yapılacak alanı son bir gezin, eksik var mı göz atın. Menüyü son defa kontrol edin. Pasta vaktinde hazır olacak mı emin olun. Son olarak müzik ve ışıklandırmayı kontrol edin. Kolay gelsin…
Tüm mutluluklar sizin olsun.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar