Doğru Kişiyle Mi Berabersiniz?

Yazar: sanalzade Tarih: 12 Şubat 2014

Aşkı buldunuz evlenmeyi düşünüyor ama doğru kişi olup olmadığı konusunda kafanız mı karışık? Gelin hep birlikte doğru kişi mi değil mi? doğru kişi nasıldır? kimdir? hayata dair bu zor sorunun cevaplarını bulmaya çalışalım.

Hep sorarız ya içten içe, dalar gideriz hani “acaba doğru kişiyle mi beraberim?” doğru insan mı? evlenecek kadar güvenebilir miyim ona? yoksa yarı yolda mı kalırım? sonuçları hüsran mu olur?… liste uzar gider böyle. Kolayda değil elbet. Aşkı arayanlar, bulanlar yada evlenmeyi düşünenler hep endişeyle yaklaşmıştır bu konuya. Zira, hayatın akışına kapılmış giderken, ansızın karşımıza çıkan birinin doğru insan olup olmadığını anlamak güçtür.

Canım cicim ayları

Gerçekler ancak, tanışma fasılları, yakınlaşmalar, kısaca cicim ayları geçince çıkıverir ortaya. Sonra geriye dönüp baktığımızda harcadığımız onca zamanın boşa geçmiş olduğunu görür pişmanlık duyarız. Kim bilir belkide yıllarınızı verdiniz ama hüsran oldu. Belki de kaç kere böyle pişman oldunuz? acı ama hayatın gerçekleri işte.

Doğru Kişiyle Mi Berabersiniz?

Aşkı ve evliliği birbirinden ayırın.

İşte bu sebeptendir ki, süreci daha az kayıplarla atlatmak keşke dememek için aşkı ve evliliği birbirinden ayırmak gerekiyor. Boşa geçmiş olsa da yeni aşklar her zaman yaşanır, elbet karşınıza yeni biri daha çıkar ancak evlilik farklıdır. Tabi ki, hayatınızın aşkı ile evlenmelisiniz ama bu büyük bir sorumluluğunun taşıyacak kadar güçlü olmanız gerekiyor. İşte soruda tam burada başlıyor, uzun bir giriş oldu ama umarım keyifle okuyorsunuzdur.

Doğru kişi onunla beraber eğlendiğiniz, beraber güldüğünüz, beraber ağladığınız kişidir.

Bir takım belirtiler vardır, bunu hemen hissedersiniz zira, yolun başındayken kişi kendini belli eder hemen. Sizi ihmal eden, olduğundan farklı görünmeye çalışan, sürekli yalan konuşan doğru kişi değildir. Bir takım uyumsuzluklar elbet olacaktır ama bunları ortak kararlarla tatlıya bağlayabiliyormusunuz durup düşünmek gerekli.

Huylu Huyundan Vazgeçer mi?

Farz-i misal karşınıza birisi çıktı, tanışıp kaynaştınız ve aşkın büyüsüne kapıldınız gittiniz. Bu sırada bazı kötü yanları olduğunu gördünüz, bu hoşnutsuzluğu dile getirmenize rağmen tekrar tekrar devam etti. Aman olsun aşkım o benim ilerde değişir, belki evlenince değişir demeyin! Sorumsuz davranışlarını bildiğiniz halde yola devam ediyorsanız kusura bakmayın ama siz doğru kişiyle beraber değilsiniz. Daha yolun ilk başlarında, bencilce yapılan hareketler, hoşgörüsüzlükler ileride daha büyük sorunların fitilini ateşler.

Elbet gerçek yüzünü gösterecektir.

Size karşı davranışları bir yana dursun, belki bir şekilde uyum sağlıyor olabilirsiniz. Aşıksınız sonuçta, gözünüz görmez olan bitenleri dimi? hayır! uyanın hemen siz doğru kişiyle beraber olup olmadığınızı sorguluyorsunuz evleneceksiniz belkide ciddi bir iş bu.

Doğru kişi, sadece sizinle değil ailenizle ve arkadaş çevrenizle de uyumlu olandır.

Kültür, eğitim ve aile terbiyesi gibi büyük önem taşıyan kavramları da asla pas geçmeyin. Duygularınıza önem verip vermediğine dikkat edin. Sizi her fırsatta arıyor mu, sevdiğini söylüyor mu? arayıp ulaşamadığında bağırıp çağırmak yerine, başınıza kötü bir şey gelip gelmediğinden endişeleniyor mu? Sizi konuna kadar dinleyen, peşin hükümlerde bulunmayan kişi doğru kişidir.

Konuyla ilgili örnekler o kadar çok çoğaltılabilir ki, sayfalar dolusu metin yazsak yinede yetmez. Uzun lafın kısa, partneriniz sizinle her anlamda uyumlu, özüyle sözüyle dürüstse siz doğru kişiyle berabersiniz.

Yolunuz, bahtınız açık olsun inşAllah.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar