Doğal Güzellik Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Mart 2013

Kusursuz ve doğal bir görünüm bütün kadınların arzusu. Peki, doğal görünüm için neler yapılabilir? Makyaj yaparken neler göz önünde bulundurulmalı? Uzmanların güzellik önerileri sizlerle…

İşte doğal görünmenizi sağlayabilecek öneriler…

Doğal Görünmenin Yolları

Yüz bölgenizde birkaç küçük sivilce olabilir, bu gibi bir durumda bolca fondötene kullanmanız gerek yok. Sadece sivilceli noktaya kapatıcı uygulayarak bu durumu aşabilirsiniz. Yada, sivilceyi gizlemek yerine evde pratik şekillerde yapabileceğiniz cilde zararı olmayan doğal bitkisel maskeleri tercih edebilirsiniz.

Unutmayınız ki, doğal bir görünüm için aşırılıktan kaçınmak şart. Kusursuz kimse yok ancak, bol bol araştırıp zararsız olan yöntemleri her fırsatta denemek işin püf noktası.

Doğal Görünmenin Sırları

Doğal Görünmenin Sırları

Aşırı makyajdan kaçının…

Örneğin, yağlı bir cilde sahip olduğunuz için yüzünüz parlıyor olabilir, direk olarak pudra kullanmak yerine, parlayan kısımları kağıt mendil ile hafifçe dokunuşlarla silmek iyi bir çözüm.

Doğru yöntemler ile makyaj…

Bir çok kadın allığı direk olarak elmacık kemiği üzerine sürmekte, bunun yerine allığı elmacık kemiklerinin altına uygulayarak hem canlı hemde doğal görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde fondöteni iki ince kat halinde sürmek, dudak kalemini dudağın ortasına sürdükten sonra dağıtmak makyajı ten ile daha uyumlu göstermenin yollarından…

Teninize uygun renkler seçin…

Açık tenlilere bej ve pembe, buğday tenlilere lila, yanık tende ise pembemsi kahve tavsiye edilen tonlar arasında. Esmerlerde ise altın tonları revaçta. Kahverengi maskara da doğal bir görünümü sergilemekte etkili. Gündüz makyajı içinde tercih edebilirsiniz.

Soğuk suyun etkisi…

Ayrıca, cildin daha ferah ve sağlıklı görünmesi, düzenli bir uyku, düzgün beslenme öncelikleriniz arasında olmalı. Bu arada sabahları kalktığınızda yüzünüzü soğuk su ile yıkayın, hem güne daha zinde başlar hemde soğuk suyun ciltte sıkılaştırıcı ve nemlendirici etkisi ile doğal bir görünüm kazanırsınız.

Bir sonraki güzellikleri önerisi, doğal görünmenin ipuçları konusunda görüşmek dileği ile..

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar