Doğal Güzellik Formülleri (Tavsiyeler)

Yazar: sanalzade Tarih: 31 Ekim 2012

Aslında her kadın güzeldir. Sadece çeşitli sebeplerle bakımsız kadın vardır. Bazen iş yerindeki yoğun tempo, bazen ev hayatımızdaki bir türlü yetiştiremediğimiz işler, çocuklarımız veya psikolojik durumlarımız etken olabilir.

Doğal Güzellik Formülleri

Özellikle can sıkıntısı olan, depresyona giren her kadın kendini ya kuaförde ya da alışveriş de bulur. Bakım kişinin kendine olan özgüvenini de arttırır. Kendini güzel çekici bulan bir kadın iş de ve aile hayatında da daha başarılı olur.

Peki, bakımlı olacağız derken doğaya zarar vererek yapılan kimyasallar dışında yapabileceğimiz doğal güzellik formülleri yok mudur?

doğa güzellik formülleri

doğa güzellik formülleri

Mesela hamilelik dönemin pek çok kadının yaşadığı sorunlardan birisi de karın bölgesi çatlaklıklarıdır. Bunları önlemek için her gün badem yağı ile masaj yapabilirsiniz. Badem yağı gerilen deriye nem ve elastikiyet kazandıracaktır.

Yorgun ve uykusuz zamanlar için ise eşit miktarda gül suyu ve sodayı bir şişede karıştırarak buzdolabında saklayın. Böylesi yorgun zamanlarınızda makyaj pamuğuna bir miktar dökerek 15 dakika gözlerinizin üzerinde bekletin. Bazı bitkilerle hem doğal hem de ekonomik birçok güzellik ürünü elde edebilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar