Diy: Kendin Yap “Dekoratif Mumluklar”

Yazar: sanalzade Tarih: 1 Mart 2014

Kendin yap dekoratif mumluk fikirlerine göz atmayan ne dersiniz? İlginç tasarımlara sahip el yapımı mumlukları sizler için derledik.

Bugün editör arkadaşlarımızla dekoratif mumluk modellerine göz atarken özenle hazırlanmış el yapımı mumluklar gözümüze ilişti. Dedik hemen yapalım bir tane! Zira, öyle ilginç tasarımlara sahiptiler ki hem ofisimize renk katacağı kesindi. Biraz daha derinlere inince yüzlerce farklı modelin olduğunu gördük. Diy projeleri o kadar alıp başını gitmiş ki, insan imreniyor adeta. Hatta geçimini sırf bu yoldan yapan bloggerlar var.

İçlerinden hoşumuza giden 10′dan fazla model belirledik. Kimilerinin yapımı çok kolay, zira hazırlıklara başladık bile. Olur da bugünlerde evinizdeki dekoratif köşeleriniz için mumluk ararsınız derlediğimiz örneklere mutlaka göz gezdirin. Seveceğinize gideceğine eminiz. Tabi ön şart bu işlere biraz merakınızın olması.

dekoratif mumluk

Ağaç kabuklarıyla yapılmış bir mumluk modeli. İçine kalın bir mum yerleştirilmiş ve mum yandığında kalp figürü bambaşka bir ışık saçmış. İnce bir işçilik gerektiriyor ama imkansız değil.

dekoratif mumluk

Dekoratif köşeleriniz için denemeniz gereken harika bir model. İçinde resim olan bardaklı bir mumluk. Mum yandığında resim ortaya çıkıyor. Çok hoşumuza gitti.

dekoratif mumluk

Elmalı mumluk fikri pek hoş duruyor. Pek fazla kalıcı olmasada özel günler için hazırlanan sofralara şıklık katacağı kesin.

dekoratif mumluk

Elbise askısına tutturulmuş, konserve kutulu dekoratif mumluklar. Üstelik yapımıda pek kolay. Duvar dekorasyonu için değerlendirilebilir.

dekoratif mumluk

Misket ve cd’den yapılmış işte ilginç bir mumluk fikri. Basit gibi duruyor ama mum yandığında muazzam bir görüntünün ortaya çıktığı kesin.

dekoratif mumluk

Mandallardan yapılmış etkileyici bir mumluk modeli daha. Örneklere devam ediyoruz. Nasıl sizde beğendiğiniz mi?

dekoratif mumluk

Kahve fincanlarından yapılmış hoş bir mumluk daha. Çok basit ama şık olduğu kesin.

dekoratif mumluk

Taşı oyup içine mum koymuşlar. Epeyce zor bir örnek ama etkileyici duruyor. Zoru severim diyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz.

dekoratif mumluk

Yumurtadan mumluk olur mı demeyin! Bal gibi olmuş hemde :) Pek şirin duruyolar.

dekoratif mumluk

İşte favorilerimizden biri daha. Küçük ağaç dallarından (çalı çırpı) yapılmış hoş bir mumluk modeli. Üstelik yapmadısa çok basit. İhtiyacınız olan sadece bir bardak ve etrafına yapıştırmak için dallar. Mum yandığında köşeleriniz şenlenecektir.

dekoratif mumluk

Küçük bardak yada cam kavonozları rengarenk boyuyor ve içine mum yerleştiriyorsunuz. Mumu yaktığınızda rengarenk bir görüntü ortaya çıkıyor.

dekoratif mumluk

Konserve kutularını sakın çöpe atmayın. Hatta biriktirin. Onlardan çok hoş dekoratif mumluk yapılıyor. Kutulara isminizin baş harflerini delmeyide unutmayın.

dekoratif mumluk

Zor bir model, ağaç oyması mumluk. Zahmetli olduğu kesin. Eğer kır evi gibi dekorasyonlardan hoşlanıyorsanız bu örnek size ilham verebilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar